Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A több millió éve kihalt...

A több millió éve kihalt fajok a mai környezetben meg tudnának élni?

Figyelt kérdés
Tehát például a dinoszauruszok, vagy a Tiktaalik, ami a halak és a kétéltűek közti átmenetet képviseli.
2016. dec. 13. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem; nem véletlenül létezik olyan, hogy evolúció. Évmilliók alatt rengeteget változott pl. a Föld éghajlata is, nem is beszélve az emberi behatásról. Ha csak úgy átraknánk őket abból a korból, nem sokáig bírnák.
2016. dec. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyedül attól függ, hogy annak a kornak, amiben éltek, mennyiben tér el a környezete a maitól. A dínók ugye kb. 100 millió éven át uralták a bolygót, ennyi idő alatt rengeteget változik a környezet. Ráadásul szélességi körönként, éghajlatonként, földrészenként is változó, tehát szerintem van rá reális esély, hogy egyes kihalt fajok a bolygónk mai viszonyai között találnának maguknak élhető területeket. Persze itt nem egy brontoszauruszra vagy T-Rex-re kell gondolni elsősorban, hanem inkább kisebb testű, főleg növényevő dínókra, amelyek az afrikai szavannákon vagy az amazonasi őserdők környékén lehet, hogy találnának magunknak megfelelő körülményeket.
2016. dec. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

A fő gond az azóta csökkent oxigéntartalom a légkörben.

Megfelelő időjárási zóna most is lenne mindnek valahol.

Mondjuk az sem árt, ha a táplálékforrásuk is létezne.

2016. dec. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Tehát ez azt jelenti, hogy a környezeti változások is benne vannak abban, hogy nehéz lenne megcsinálni a Jurassic Parkot?


Ha visszahoznánk azokat az őslényeket, mondjuk klónozással, akkor nem maradnának meg sokáig? De mondjuk természetes módon nem lehetne-e egy elzárt helyen olyan körülményeket generálni, ahol mégis meg tudnának élni?


A kutatók bizonyos kísérletek miatt többször szimulálták már az ősi állapotokat [pl. Stanley Miller híres kísérlete, ahol aminósavak keletkeztek(!) vagy a CERN-ben folyó kutatások, ahol a Nagy Bumm utáni állapotokat szimulálták].

2016. dec. 13. 15:35
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az oxigéntartalom speciel a dinoszauruszok idejében már a maihoz eléggé hasonló volt, tehát az nem valószínű, hogy gondot okozna (ahogy az ember se pusztul el 2-3000 méter magasban), de a kórokozók elleni immunitás, az emésztéshez használt baktériumok megváltozása, magának a tápláléknak a megváltozása már sokkal neccesebb. A többségük valószínűleg nem bírná, de nem lennék meglepve, ha néhány faj néhány egyede komoly kínok árán ugyan, de tudna alkalmazodni.
2016. dec. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mesterséges körülmények között el tudom képzelni, egy zárt környezetben, hogy életben maradnának, ahol a körülményeket a fenn maradasukhoz tudnák igazitani. De a szabadban nem hiszem, jelenleg élő fajok es kihalas szélén állnak, sok az ember miatt. Mi lenne ha a szabadban lehetne egzotikus ősi állatokra vadászni.... Es akkor meg rengeteg körülményt figyelembe sem vettünk..
2016. dec. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!