Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember verekedés után miért...

Az ember verekedés után miért remeg?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy bunyós, nem sokat verekedtem, de volt hogy miután vége lett, mégha "győztem" is, tehát nem vertek el, remegtem. Pedig nem olyan bunyó volt, csak 1-2 ütés. De, miután vége volt, és végig gondoltam kicsit remegtem. Mitól volt ez?
2010. ápr. 26. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Adrenalin...
2010. ápr. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Egy idő után elmúlik csak gyakorolj..
2010. ápr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ahogy az első mondja....megnövekszik az adrenalin szinted.Az agyad mindíg küld apró jeleket az izmaidba,és mivel az adrenalin felerősít,felgyorsít mindent (rexlexet,gondolkodást,mozgást is beleértve),ezért ezeket a jeleket az izmaid erősebben dolgozzák fel.És azért olyan mintha remegnél.
2010. ápr. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
52%
Ne verd az asszonyt.
2010. ápr. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Én életembe kb 10 szer verekedtem,ebből ,úgy 8szor nyertem,de mikor felényesen nyertem,én is rendesen remegtem.Csak palástoltam,ugy ,hogy nem egy helybe álltam.
2010. ápr. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ez egy nagyon érdekes reakció. a remegést nyilván az adrenalin okozza, de az igazán lényeges a kérdésben az, hogy miért később kezd el az ember remegni.

ez pedig valószínűleg azért van, mert az ember agy képes késleltetni a fizikumot gyengítő reakciót addig, amíg elmúlik a veszély. így sokkal nagyobb az túlélés esélye. :)

nagyon hasznos evolúciós hozadék, persze nem működik mindenkinél.

valószínűnek tartom, hogy ha ebben így működsz, akkor más, hirtelen fellépő vészhelyzetekben sem esel pánikba, borulsz ki, hanem jól reagálsz.


egyébként nálam is ugyanígy van. persze én nem verekszem, de bármi más hirtelen fellépő stresszhelyzet történik, én villámgyorsan cselekszem, az agyam jár, mint a villám, majd miután megoldottam, és elmúlt, elkezdek össze vissza remegni. gyengébbnek is érzem magam ilyenkor, és kevésbé tudok koordinálni. a gondolkodásom is szétesik.

2010. ápr. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem verem az asszonyt, mert nincs is olyanom, különben meg nem "úgy" verekszem, csak önvédelemből, néhányan folyton b*sztattak, és nem szálltak le rólam, nekem ebből meg elegem lett. De, miutn kaptak 1-2 öt a fejükre, azóta béke van.
2010. ápr. 27. 08:29
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az adrenalin és a stressz miatt remegsz.


Ha megtanulod ezt kontrollálni (pl. egy harcművészettel) akkor már nem fogsz remegni. Tapasztalat.

2010. ápr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!