Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért tiltották be a DDT nevű...

Miért tiltották be a DDT nevű rovarirtó szert? Miért veszélyes az emberi szervezetre?

Figyelt kérdés
2016. okt. 12. 23:10
 1/7 dellfil ***** válasza:
100%

Legfőképpen azért, mert - ha csak kis adagokban is jut be - felhalmozódik a szervezetben, és van sok alattomosan mérgező hatása.

Ezt érdemes elolvasni:

[link]


dellfil

2016. okt. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól leírta. A másik ok pedig az volt, hogy a rovarok "kitanulták" a szert. Megtanulták metabolizálni és immunisak lettek rá. Tehát ha folytatták volna a kiszórását, azzal az embereken kívűl mást már nemigen lehetett volna irtani...
2016. okt. 13. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ilyenek ezek az élőlények, adaptálódnak. "Kitanulták" a szert - ez tetszetős megfogalmazás. Elsőnek is köszönöm az a tanulmányt!
2016. okt. 13. 05:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul kiérződött pl. a krumplin, büdössé és rossz ízűvé tette.
2016. okt. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

Volt az eddigi 3 jó érv melett egy negyedik ok is!

Nem nagyon akar elbomlani!

Hiába tiltott vagy 50 éve, még mindíg kimutatható mennyiségű az emberekben is!

A koraszülések, és babarendellenességek, halvaszületések stb... egyik jelentős okozója mind a mai napig!

Még mindig sok rákot is okoz.


Pedig azóta volt 1 csernobil, fukusima és sok minden más is....

2016. okt. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

Bár a többi hátrányról nem igazán szólnak a cikkek, csak arról hogy megmaradt és bajt okoz máig!


[link]


[link]


[link]

2016. okt. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%

A legfőbb okot eddig senki sem említette: Ezerszer jobb szereket fedeztek föl időközben. Annak idején a DDT tényleg forradalmi rovarirtó volt, előtte a mezőgazdaságban is olyanokat használtak, mint például a nikotin, ami aztán mérgező emberre és állatra is egyaránt. Ne legyenek kétségeid, a régebbi szerek éppen úgy károsították az emberek egészségét is, csak mivel ezeket annak idején senki sem mérte, így nem is terjedt el róluk a köztudatban.


A DDT előnyös tulajdonsága éppen az volt, hogy az emberekre egyáltalán nem volt mérgező, csak a rovarokat irtotta. Ez kifejezetten előnyös volt például szúnyogirtásnál, vagy tetűirtásnál. A régi módszer szerint a tetvek ellen a barakkokat kezelték ciánnal (Zyklon-B), de az emberek ruháján a tetvekkel csak nagyon nehezen tudtak elbánni. Ennek vetett véget a DDT, egyszerűen porként rászórták a ruhádra, ágyneműdre vagy akár a bőrödre, mire a tetvek szép csendben kimúltak.


Aztán egyszerűen annyi történt, hogy ennél sokkal jobb szereket is találtak: Manapság egy rovarirtónak alapkövetelménye, hogy fényérzékeny legyen, vagyis a növényekre permetezve pár nap alatt lebomoljon magától. Ugyanígy alapkövetelmény, hogy lehetőleg ízeltlábúak minél szűkebb csoportjaira hasson, hogy ha mondjuk te a kukoricamoly ellen permetezel, akkor ne dögöljenek bele a méhek is. Viszont mindezek a DDT működési elvét vitték tovább, a mind szűkebb hatást. Nem szabad elfelejteni, hogy maga a DDT fő előnye is ez volt: Nem mérgezett le mindent, csak az ízeltlábúakat.


Valamiért a DDT sátáni megvetést vívott ki a zöld mozgalmak körében, alapvetően ennek semmi oka sincs, egyszerűen ez ellen indult az első hisztériakeltő ellenkampány. Tökéletes példája az első hozzászóló által hivatkozott összefoglaló is: A DDT -t 1970 -ben betiltották mindenhol, már negyven évesek az első, DDT nélkül felnőtt gyerekek. És a férfiak spermaszáma megemelkedett? Nem, sőt tovább csökkent. Ékesen bizonyítja, hogy nem a DDT volt a csökkenés fő oka.


"Vélhetôen azonban nem ez a jelenlegi DDT- terhelés az, ami gondot okoz, hanem az, ami 1940 és 1960 közötti használata közben érte a környezetet."


Közben eltelt újabb húsz év és bizony a probléma nem csökkent. Egyértelműen mutatva, hogy nem a DDT volt az ok. Egyébként nem meglepő módon a DDT ki is mutatható, egyszerűen meg lehetne mérni, mennyit tartalmaznak az élelmiszereink, mert ugye folyami iszapot ritkán eszünk, nem nagyon kerülünk kapcsolatba a hatvan éve kiszórt DDT -vel.

2016. okt. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!