Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megfelelő hajtómű technologia...

Megfelelő hajtómű technologia birtokában lehetséges olyan légköri visszatérés amely keretében az űrhajó a Föld relativ sebességét felvéve egyszerüen vissza "sülyed"?

Figyelt kérdés
Tehát a Föld relativ sebességét felvéve egyszerüen fémező rakéták segítségével a légkörbe lépés kezdetétől kellemese lassú sebésségel Földet érni. Mint a sci-fi-ben ahol az űrhajók surlódás meg minden egyébb kellemetlenség nélkül szállnak le.

2016. aug. 5. 17:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Ja. Ha az űrhajó felvenné a föld forgási sebességét, és nem számolnánk a szelet, akkor az űrhajó úgy kezdene el zuhanni, mint a nyeletlen fejsze.
2016. aug. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi kihagytam, hogy a hajtómű már megvan hozzá, csak nincs az a mennyiségű üzemanyag egy visszatérő kiszáradt űrhajón, ami garantálná a lágy leereszkedést.

Gondolj bele. Elkapja a gravitáció a hajót. A gyorsulása 10m/s^2. Ez nem kevés. Majdnem ugyanannyi üzemanyag kellene a visszatéréshez, mint a felemelkedéshez.

(Na jó. Valamivel kevesebb)

2016. aug. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
42%
Ráadásul a föld felé tartó, függölegesen zuhanó tárgyak általában elégnek a légkörben!
2016. aug. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Amit írtál tiszta,ezért emeltem ki hogy megfelelő hajtómű technológia birtokában. Jelenpillanatba felőlem lehet ez csillam póni is csak arra vagyok kíváncsi kivitelezhető e és ez hogyan zajlana.
2016. aug. 5. 17:42
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

a légkör felső része már nem forog együtt a földdel. ha te felveszed odafent a föld sebességét, az ugyanúgy légköri súrlódást fog eredményezni, bár nyilván kisebbet.


de egyébként igen, lehetséges.

2016. aug. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Vree ***** válasza:
80%

Nyilván teljesen logikus egy ilyen lassítás, de gondold végig visszafelé. Az, hogy el tudd hagyni a Föld közvetlen gravitációs terét kilövéskor, igényel valamennyi befektetett energiát. Az, hogy ezt visszatéréskor minimálisra csökkentsd, közel ugyazt kellene újra befektetned (hiszen ugyanolyan erős vonzást próbálsz legyőzni). Tehát az összes indítórakéta, amit a kilövés során amúgy elveszítenél, cipelned kéne magaddal egy akkora hóbelebancot.


Az, hogy felraksz egy hőpajzsot és aztán hagyod, hogy a levegő közegellenállása lassítson le a légkörbe belépéskor - ingyen (azzal, hogy a plusz gravitációs gyorsítást hővé alakítja), a legenergiahatékonyabb és legbiztonságosabb megoldás.

2016. aug. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Utolsó azért butaság, mert a visszatérő tömeg százada sincs az indulónak. Sokkal kevesebb hajtóanyag kellene hozzá.


Kérdező, te viszont arra nem gondolsz, hogy ha valami nagyon magasan van, és lejön, akkor ezzel hatalmas energiát kap, amivel valamit kezdeni kell, különben a szökési sebességgel állna bele a földbe. Tehát valahogyan JÓ ERŐSEN fékezni kell. Ezt persze lehetne fékező rakétával is - de akkor SOK és NEHÉZ rakéta kellene! Azt pedig elsőre föl is kell vinni valahogy, tehát a rakéta induló tömege még 10-szer akkora lehetne, mint most.

Na, ez egyelőre nem működik. Sokkal egyszerűbb, ha van egy hőpajzs, ami szépen elgőzölög lefelé jövet, és ez viszi el az energiát.

2016. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de még mindig megfeledkeztek hogy azt írtam megfelelő hajtómű technológia birtokában. Tehát nem arra vagyok kíváncsi hogy a mai rakétatechnológiával kivitelezhetetlen mert ezt én is tudom hanem megfelelő technológia birtokában lehetséges e és milyen erők lépnek fel hogyan lehetséges stb.
2016. aug. 14. 13:12
 9/19 anonim ***** válasza:

Persze, megoldható.

Atommeghajtású űrhajóval pl. simán lehetne így menni.

Elég drága lenne mondjuk... ahhoz képest, amire képes lenne az űrhajó... de mondjuk űrturistáknak éppen jó lenne.

2016. aug. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező. Nem érted a lényeget!

A hajtómű (rakéta technológia), már a rendelkezésünkre áll. Az iszonyatos mennyiségű üzemnanyag szállítása a jelenleg megoldhatatlan probléma.

Gondolj bele, hogy egyetlen ember űrbe juttatásához (Jurij Gagarin) mekkora rakéta, és hány ezer tonna hidrogén, meg oxigén kellett.

Most ez visszafelé sem működik másképp.

Ez az ember:

[link]

Közel negyven kilóméter magasról ugrott, és nem egész négy és fél perc után nyitnia kellett az ejtőernyőjét.

Ezzel csak azt akartam szemléltetni, hogy mennyire erős a Föld gravitációja.

2016. aug. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!