Ha keserűsóra vizet öntök tényleg ez lesz?
H2O + MgSO4 ——-> H2SO4 + MgO
Ezt a képletet találtam, de nem akarom elhinni hogy kénsav lesz a vízből. És ha valaki így akarja bevinni a szervezetébe?
A keserűsóra vizet öntenek és utána kell meginni. Kórházban használt hashajtó.
Szóval nem hinném, hogy kénsav lesz belőle :)
Előre leszögezem, hogy nem vagyok vegyész, a válaszomat az alap kémiatudásommal, valamint a neten található ismeretekkel válaszolom meg.
A neten valóban találtam én is olyan reakcióegyenletet, amelyet a kérdésedben Te is leírtál, de ezt a wolframalpha-ba ( [link] beírva nem kaptam eredményt.
Véleményem szerint, bár a reakció elvileg (pusztán az anyagmérleget nézve) létezhet, de valószínűleg vagy egyáltalán nem mehet végbe, vagy pedig csak speciális körülmények között, például katalizátor jelenlétében, vagy magas hőmérsékleten megy végbe.
Szóval nem hiszem azt, hogy az emberi szervezetbe juttatva ez a reakció végbemegy.
A kémiai reakciók dinamikus egyensúlyon alapulnak. Megjelenik a "H2SO4, és MgO" de csak tized, vagy század ppm ( parts per million ) mennyiségben. Gyakorlatilag semmi. Csak speciális műszerekkel, vagy módszerekkel mutatható ki.
Tehát:
Ha valaki keserűsó oldatot iszik, az nem marja szét a beleit, inkább csak kiüríti. (:D) - Mint azt, az előttem válaszadók helyesen leírták.
--
Megjegyzem, valójában (SO4)2- , és (Mg)2+ ionok vannak jelen.
Nem tudom jarnak e ide vegyeszek, mert az utolso valaszolot leszamitva nem sok kemiatudast veltem felfedezni. Nem bantasbol mondom persze.
Ha egy sot oldasz vizben, hidrolizis tortenik, szetbomlik ionjaira, es az ionokat hidratburok fogja korbevenni. Persze letezik olyan reakcio, specialis korulmenyek kozott, amit te is irtal, de alapjaban veve egy so oldodasara nem irunk fel reakciot vizzel, hanem igy:
MgSO4(s)=Mg^+(aq) + SO4^2-(aq)
Ahol s: szilard, aq:hidratalt.
szerintem, ha vízbe konyhasót teszel, akkor abból sem lesz sósav...
de már előttem írták, ionjaira esik ... és nem keletkeznek kovalens kötések
Az általad hivatkozott egyenlet egy kémia könyvben úgy szerepel, hogy a nyíl az ellenkező irányba mutat. A fejezet címe pedig: Közömbösítési reakciók. Ha erős savat erős bázissal (vagy itt az anhidridjével) reagáltatsz, akkor pillanatreakcióban víz képződik. És a sav savmaradékionjai, és a bázis fémionja oldatban maradnak. (Só képződik)
Az erős sav-erős bázisból képződött sók nem hidrolizálnak, csak hidratálódnak (ahogy a #7-es válaszoló helyesen írta).
Szóval ahogy többen is írták, ha a keserűsót (magnézium szulfátot) vízben oldod, nem képződik kénsav.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!