Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetnénk egyszer olyan...

Lehetnénk egyszer olyan társadalom, mint a Starcraft című játékban a Zerg-ek? Van tudományos akadálya a biotechnológia ilyen mértékű elterjedésének?

Figyelt kérdés

Azaz, hogy mindent biotechnológiával oldjunk meg.


a házaink fákhoz és gombákhoz hasonlóan a földből nőnének ki különféle génkezelt élőlények lennének lényegének, a harci eszközeink sárkányok és egyéb génkezelt szörnyek lennének, az űrhajóink is élő szövetből lennének, amiket vákuum-biztos külső váz borít.



2016. jún. 8. 22:52
 1/5 A kérdező kommentje:
génkezelt élőlények lennének lényegében*
2016. jún. 8. 22:52
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Nekem úgy jött át, hogy a zergek nem biotechnológiát használnak, nincs semmi technológiájuk, hanem egyszerűen ilyenné fejlődtek ki. Ahogy mi sem "biotechnológiát" használunk, amikor a beleinkben baktériumok segítenek az emésztésben, hanem így alakult ki, szimbiózisban vagyunk velük.
2016. jún. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Nincs akadálya. De sok esetben fölösleges biotechnológiát alkalmazni. Egy csavarkulcsnak például miért kéne lecserélni a saját sejtjeit mondjuk 8 évente, meg miért kéne etetni akármivel, hogy éhen ne pusztuljon szegény.


Indokolatlan és értelmetlen dolog kifejleszteni ilyen génmódosításokat, ha az ismert anyagok használata, és a meglévő gyártási folyamatok jóval egyszerűbbek és olcsóbbak.


Azonban speciális élő anyagok létrehozása nem hülyeség, sok helyen alkalmazhatóak lennének. Például önmagát tisztító ruha, amit csak meg kell locsolni egy kis vízzel és már tisztítja és regenerálja is magát. Leszakad belőle egy darab, de reggelre újranő és még a színe sem fakulna ki soha. Ja meg vasalni se kéne ugye... Ilyeneknek látom értelmét, de mondjuk egy csapágyat vagy egy traktort fölösleges egy rovar vagy akármilyen létező élőlény génmódosításával létrehozni.

2016. jún. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Ha sok egyéb fogalmi zavart leszámítunk, akkor is: nem lehetne ilyen társadalom. Az ok egyszerű. A társadalmak műszaki fejlettségével alakul a nézetrendszer, szemlélet, életmód, gondolkodásmód, azaz a viselkedés is.

Egy társadalom, amely ilyen bonyolult cselekményekre képes (ennyi mindenre kiterjedő tudása van), nem használna harci eszközt, főleg nem sárkányt. Kicsit fejlettebbet, ha már egyáltalán. Az űrhajóban pedig mi célt szolgál az élő szövet? Mert gondolkodó lény ok nélkül nem csinál semmit.

2016. jún. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

Üdv!


Arra hogy, majd a jövőben teljesen biotechnológiai társadalom legyünk, szerintem az esély nulla.


Azt viszont elképzelhetőnek/valószínűnek tartom hogy, a biotechnika be fog szivárogni a jelenlegi technológiai alkalmazásokba.


Gondolok itt pl. arra hogy, lehet hogy, egy napon az elektronika és informatikai eszközeink részben szerves részekből állnak majd: a mai fém alapú vezetők helyett idegrostok viszik majd az elektromos jeleket mert, jobban ellenáll az EMI-nek.


Az adattárolásban: mesterségesen létrehozott, tudat nélküli agyakat használnánk SSD helyett (az emberi agy becsült adattárolási kapacitása EXAbyte nagyságrendű)


Az általad említett űrutazásban: egy önregeneráló szerves-szervetlen hibrid burkolat, ami megjavítja magát mondjuk, egy mikrometeor becsapódása után és jobban ellenáll a kozmikus sugárzásnak. (Battlestar Galaktica - Cylonok :D )


A növények fotoszintetizálását lemásolva/felhasználva hatékonyabb napelemeket készíthetünk majd stb.


Már említették előttem de, ha ilyen intelligensek lennénk, akkor nem irtanánk egymást és nem a fosszilis energiahordozókra támaszkodnánk. (azért az intelligencia fokát és nem a technológiai fejlettséget írtam mert, a technológia már megvan, csak ész kéne hozzá)


De hogy, a lehetséges hadászati felhasználásra is legyen példa: némely állat képes a színének megváltoztatására, ezt fel lehetne használni különböző álcázó eszközök fejlesztésére, így a katonák és a harcjárműknek azonnal alkalmazkodnának a hirtelen változó hadszíntérhez hogy, jobban beolvadjanak a környezetbe.

(A hadászati biotechnikát amúgy már sajnos használja is az ember: pl.: antrax és egyéb biológiai fegyverek)


Mivel ezek ma még a sci-fi kategóriába esnek, a biotechnológia alkalmazási területeinek elképzelésében csak a fantázia szab határt.

2016. jún. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!