Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek volt holdraszállás...

Zenon kérdése:

Szerintetek volt holdraszállás vagy megrendezett volt az esemény?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy ti mit gondoltok erről.Lehet hogy műtermi felvétel volt?
2010. ápr. 10. 17:53
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
22:06 szerintem kérdezni sem kell, mind tudjuk a választ. :D
2010. ápr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Huh, köszönöm a sok választ!Egyetértek azzal, hogy a videón látott felvétel egy próba során készült, a holdraszállás tehát megtörtént, de túl költséges, és egyik bizonyíték a ,,holdprizma", amivel a mai napig mérik a Hold-Föld távolságot, vagy annak ingadozásait.Még egyszer köszönöm!
2010. ápr. 12. 13:24
 23/25 anonim ***** válasza:
Eddig a pillanatig 100%-ig biztos voltam benne, hogy ez történelmi tény. Erre most itt egy csomóan írják, hogy nem volt... na ez az, amit álmaim legmélyén se hittem volna, hogy van olyan ostoba ember, aki ezt megcáfolja, főleg aki olyanokat ír hogy a holdon nincs gravitáció se árnyék... egyszerűen annyira ostobák itt az emberek, hogy az már kiveri a biztosítékot... Jól van, tudjátok mit? Nem történt meg, sőt 1848 sem, meg 1956 sem, meg az ókori Róma sem létezett soha, sőt az egész történelem egy nagy kitaláció, be se kéne járni órákra... sok szánalmas emberrel találkoztam ezen az oldalon, de amit ma olvastam itt, azzal végleg arra a döntésre jutottam, hogy ezt az oldalt a lehető legmesszebb kerüljem életem végéig... lealacsonyodok az itteni észkombájnok szintjére... komolyan nem tudom hogy sírjak, vagy nevessek...
2011. febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:

Az ilyen embereknek, akik azt állítják, hogy a Holdnak nincs saját tömegvonzása és az árnyék jelenségét nem lehet magyarázni, többnyire Stephen Hawking romantikus regényeket ajánlanék belső fogyasztásra.


- A fizika egyik alaptörvénye ugyebár: minden tömeggel rendelkező testnek van gravitációs tere. Ha a Holdnak nincs, a Földnek miért lenne? A gravitáció, mint olyan egyébiránt a tömegek tér-idő kontinuumra kifejtett úgymond 'görbítő' hatásaival magyarázható. Ha pediglen a Holdnak nincs gravitációs tere, mint ahogyan azt te a nagy eszeddel Tüzes Szekéren alászállva elhinted itt nekünk, akkor mivel magyarázod az apály-dagály jelenségét?

- Árnyék. Hidd el, apukám, a válasz egyszerűbb, mint gondolnád. Az árnyék a "kevesebb fény" által jön létre. Ahelyett, hogy ide-oda görbítgetnéd a teret, és meghintenéd a gravitációval, tanulmányozz inkább egy napórát.


Ha pedig a korok vívmányait a "lezuhanási rátájuk" szerint mérnénk, akkor eddig egy ember sem repülhetett volna át a tengeren, mert a repülők időnként lezuhannak. Technikai malőrök azt hiszem, mindig is voltak, mindig is lesznek. Ha leszakad egy lift a XIII-ban, akkor már senki sem lakhat a nyolcadikon?


- Kamera. Angolosan megfogalmazva: WTF?!


Késve bár, de törve nem, hülye kérdésre késői válasz mindég akad errefelé. A legjobbakat kívánom.

2011. márc. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék azoknak a kedves válaszolóknak a fizika eredményére, akik ilyeneket írnak hogy a Holdon nincs árnyék, se gravitáció.
2011. márc. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!