Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek volt holdraszállás...

Zenon kérdése:

Szerintetek volt holdraszállás vagy megrendezett volt az esemény?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy ti mit gondoltok erről.Lehet hogy műtermi felvétel volt?
2010. ápr. 10. 17:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

72%

Te is marha okos vagy. Nem én mondtam, hogy a gépem túl teljesíti a NASA volt szuperkomjuterét (ami már akkor is kb 100-200 gép volt, és már akkor is olyan műveleteket végeztek amit a mi gépeink max 100% tudnak csinálni akkor is lassan).


És igen nicns gamer vgajuk, nagy kunszt, a gépeik nagy része számításokat végez, nem grafikai számításokat, a procit terhelik (vagy gondolod amikor épp lerepül vmi az úrhajóról akkor éppen GTAIV-el játszottak?).


Nem tudunk (még ma sem) úgy összerakni egy űrhajót, hogy egyben maradjon de persze a kamerák mindent túlértek 1967-ben?? Ja, hihető, főleg mert ma is ha 1x leejted akkor kipurcant a kamera (sokszor még fém vázban is).


Na akkor (mert látom, te csak hihető forrásnak hiszel, adok egy hihető sztorit a hihető astronautától) a második ember a holdon UFO-t látott 1967-ben!!!


UFO-k a Holdon:

http://www.youtube.com/watch?v=XlkV1ybBnHI&feature=player_em..


Na ez hihető, de az nem, hogy elméletileg nem lehetne árnyék a holdon, és/vagy legalábbis nem valószínű, hogy a kamera túlélte (hiszen még rájuk is kooly hatással volt s sugárzás, karanténban voltak amikor visszatértek)

2010. ápr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:


Te tényleg ennyire korlátolt vagy?! Ezt már nem akarom elhinni...


A NASANak sokkal komolyabb VGA-i vannak, mint amik valaha is piacra kerülnének a közeljövőben, mert annyira komoly grafikai műveleteket végeznek, amitől egy PC az életét is feladná.

De nem is ezért írok.


Hogy írhatsz olyan baromásgot, hogy nem tudnak összerakni egy űrhajót úgy, hogy egyben maradjon?

Pillanatig ne zavarjon, hogy jelenleg több, mint 950 ember által a világűrbe juttatott test van földkörüli pályán (műholdak, űrállomás, csak, hogy mást ne mondjak.

Vagy, hogy a Marsra is sikeresen eljuttattak több LESZÁLLÓEGYSÉGET, amiből ugye 2 már 5 évvel túlteljesítette a t ervezett élettartamát és a mai napig üzemelnek. És azért a Holdon nemkicsit egyszerűbb a leszállás, mint a Marson, lévén se légkör, ami elégetné a leszállóegységet, se erős gravitáció, se semmi.

A kamerás érvelésed meg nevetséges. Azt ugye tudod, hogy készítettek olyan kamerákat, ami az óceán mélyén, 9000 méteres mélységben üzemelt. Ott 900 atmoszféra nyomás van. Ez 900 kg / négyzetCENTIMÉTER nyomásnak felel meg. Magyarul mintha arra a szerencsétlen kamerára ráállítottak volna egy platós IFÁ-t megpakolva. Ezek után azt mondod, hogy azt a kis rázkódást, amit még az amúgy sérülékeny emberi test is elvisel pont egy kamera ne bírná ki? non-szensz.

Elárulom neked, hogy mind a hold mind a marsutazásban a leggyengébb láncszem az emberi tényező. A hold még nem olyan vészes. A galaxis háttérsugárzása ilyen közel és rövid távon még elviselhető, a napszéltől meg nem folyamatos, csak időleges tényező. Ezt be is vallották a Nasa-nál, hogyha napkitörés lett volna az Apolló küldetések alatt, az bizony a szívás kategóriába tartozott volna.


Hogy az UFO-kat hogy a túróba keverted ide arról fogalmam sincs.


Viszont a holdon van árnyék. Meglepő módon MINDENHOL van árnyék, ahol van FÉNY! És a fény légüres térben is terjed, ebből kifolyólag nemhogy a holdon, még a világűrben is van árnyék, ha a nap és egy tárgy közé kerül valami.


Az űrhajósokat meg NEM a sugárás miatt tették karanténba, hanem azért, mert nem volt kizárható a földön kívüli (mikroszkópikus) élet lehetősége, és mivel minden Apolló misszió nagy mennyiségű holdkőzetettel volt kapcsolatban, így addig zárták őket karanténba, amíg megbizonyosodtak róla, hogy semmiféle baktériumot vagy vírust nem szedtek össze a holdon, ami esetleg fertőzéshez vezethet a földön.


A tervezett Mars misszó résztvevőit nem is fogják földkörüli pályáról leengedni a karantén ideje alatt, mivel a Marson minden valószínűség szerint volt ill. van legalább mikroszkópikus élet, ami könnyedén fertőző lehet az emberre vagy valamilyen földi organizmusra.

2010. ápr. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
60%
1:25 köszönöm, nekem ma már nem volt türelmem az ilyenekre...
2010. ápr. 11. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
88%
LOL, miért ne lenne a Holdon árnyék? Ez tetszett ... Arra sohasem kaphatunk egyértelmű bizonyítékot, hogy voltak a Holdon, ahogy arra sem, hogy nem voltak, de abban biztos vagyok, hogy nem lesz újra ember a Holdon még vagy 50 évig. Egyszerűen felesleges oda embereket küldeni, vagány dolog a golfozás, csak nem éri meg
2010. ápr. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

A holdon elhelyezett b@szom nagy tükör, amivel rendszeresen mérik a föld-hold távolságot nem bizonyíték?

Vagy a Hold körül keringő műholdak, melyek egyértelműen megtalálták a leszállóegységek maradványait? (az összeesküvések kedvelőinek: Ha az Orosz műholdak nem találták volna meg a nyomát az Apolló misszióknak, akkor szerintetek nem csaptak volna világraszóló balhét, hogy kamu volt?)

És az a több SZÁZ kilogramm holdkőzet, amit lehoztak a Holdról? Legalább ezer, egymástól független kutató vizsgálta őket. Szerinted mindet lefizették / megfenyegették, hogy hazudja azt, hogy valódiak?


Annyi bizonyíték van, hogy Dunát lehet velük rekeszteni és mind egyértelmű. Csak a szkeptikusok állandóan egy meglendülő zászlón lovagolnak, hogy úristen, ott nincs is légkör ezért az egész biztos csak megrendezett!


A holdra meg azért nem megyünk vissza, mert:


- Drága

- Nagyon drága

- Nincs semmi értelme. Kutatni robotokkal még jobban is lehet, mint emberekkel, és így olcsóbb és biztonságosabb

- Az emberi test nem viseli el hosszútávon a súlytalanságot illetve az 1/6-od gravitációt se. Egy pár év a holdon és az űrhajós vissza se tudna kb. térni a földre, olyan szintű csontritkulást és izomelhalást szenvedne. Akik 10-12 hónapnál több időt töltöttek a MIR-en azok között nem ritka volt az izomerő 70%-ának elvesztése, valamint a csontozat tömegének jelentős vesztése.


Ez jelenleg a marsutazás egyik fő porblémája is: Nem bírnak ki az űrhajósok 3 évnyi súlytalanságot, mivel olyan gyengék és törékeny csontúakká válnának, hogy ki se bírnák a leszállást és a munkát a Marson.

2010. ápr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Mindent elsöprő bizonyítékot ne várj, mert ha egy robotot felküldenek a holdra, ami 1 cm-ről lefotózza a nyomokat/maradványokat, akkor is kerül valaki, aki azt mondja, hogy manipulált a kép, meg hogy az sem járt ott, csak műtermi kreálmány.


Számomra a legmeggyőzőbb "bizonyíték", ha lehet annak nevezni, hogy az oroszok árgus szemekkel vizslatták az amerikaiak minden mozdulatát, emberéletekre fittyet hányva versengtek velük, hogy bármi áron is lekörözhessék őket. Az emberek éheztek, semmilyük sem volt, de a kormány milliárdokat pancsolt el kémkedésre, meg minden egyébre, ami picit is hordozta a lehetőséget, hogy az amerikaiak elé kerülhessenek. Semmire nem jutottak, minden hihetetlen erőráfordítás ellenére nyilvánosan lenyelték a békát, hogy az amerikaiaknak sikerült. És akkor jön Lakatos Béla Alsóbögyörősvalagpusztáról, kimászik a szerelőaknából, és kijelenti, hogy ő tudja! Na ez az, amit én nehezen hiszek el!


Amúgy ajánlom bárki figyelmébe, aki a népszerű ellenérvekre támaszkodik az Állítólag.. című műsor erről szóló adását, aholis tételesen sorra cáfolják őket.


Bár lehet, hogy őket is lefizették.:)

2010. ápr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, a Hold nagy "H"..:)
2010. ápr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

Jól van gyerekek itt hagylak titeket mert nem tudtok olvasni. Bejönn egy gyerek közli, hogy az Ő gépe túlteljesíti a NASA akkori szuperkomupter komplexumát én megjegyzem, hogy nem valószinű max a vgajuk lehet gagyi (mondom maximum nem mondtam, hogy az csak hogy az lehet). Erre mindenki ENGEM szapul nem az a lángeszet akinek a maximum 4 magos gépe túlteljesíti a szuperkomputert a NASAnal.... és mibe kötnek bele?? Abba, hogy szerintem a video nem Holdról van DE OTT VOLTAK CSAK NEM SIKERÜLT A FELVÉTEL. Hát TI nem vagytok normik.


Aki meg azt hisszi, hogy tudunk normáli űrhajót építeni az nem nézni a híreket!! Minden űrhajónk, kimegy és leesik vmi s*ar róla!! Ilyen tökéletes gépeket gyártunk, és gondolom a méytengeri kamera is simán 1967-ben volt (főleg mert a Marian árkot is manapság kutatják nem anno).


Az UFO-s sztory meg azért került ide, mert a második ember aki a Holdon volt mondta ergo a te logikád szerint igaz. Én csak azért nem hiszem el mert Ő azt mondta, nem hiteles a szzori nekem azért mert Ő aki ott volt mondta, de ezek szerint neked az mert Ő a második ember aki a Holdra szált szal ha majd azt mondja, hogy látta ahogy víz tört fel a Holdon akkor majd azt is elhiszed mert Ő ott volt.


A fényterjed a légüres térben ez nem vita, de ki tudja högy keletkezik az árnyék? Az árnyék a gravitáció következtében jelentkezik. A fényt el lehet tériteni az egyébként egyenes útjáról (ha ez nem így lenne itt is sötét lenne és nem lennének árnyékok sem). Elgörből és így éri el a Földet. A Holdon nincs gravitáció mindössze Föl gravitációjának külső pereme éri el (ez tartja a Holdat itt), ennek következtében a Holdon nem jelentkezhet olyan árnyék jelenség mint a Földön (tehát , felkapcsolod a lámpát lemodellezed a fotókat és ha összetudod ugyanazt hozni 1 központi világítással akkor az nem jelentkezhetet a Holdon). Miért nem? Azért mert ott a gravitáció gyengébb és más szögben érkezik a fény (ez mondjuk levezette anno egy fizikus de gondolom arról le maradtatok, Ő is azt mondta a felvétel nem a Holdról van de ettől még valószínű fenn voltak, igen lehet, hoyg hagytak ott dolgokat, nem ez a vita tárgya a videról volt szó nem arról, hogy ott voltak-e).



A KÖVETKEZŐ EMBER AKI AZT ÍRJA, HOGY "DE OTT VOLTAK" VAGY "OTT HAGYTAK EZT VAGY AZT" AZ NEM KOMPLETT ÉS NEM OLVAS EL SEMMIT, MERT MINIMUM 2X ÍRTAM, HOGY OTT VOLTAK. AKADJATOK MÁR LE RÓLAM NEM A HOLD UTAZÁST KÉRDŐJELEZTEM MEG HANEM A FELVÉTEL VALÓDÍSÁGÁT ÉS JOGOM VAN EZT TENNI, A KÉRDEZŐ KÉRDÉSE MEG A HOLDUTAZÁSRÓL SZÓLT!!!


A NASA-NÁL MEG MILYEN GÉPEK VANNAK ARRÓL AZ VITATKOZZON AKI OTT DOLGOZIK, ANNYIT TUDHATUNK BIZTOSRA, HOGY MÁR 1967-BEN JOBB VOTL A SZUPERKOMPUTERÜK MINT BÁRMELYIKÜNK VACAK GÉPE ÉS NEM TUDUNK AZON VITATKOZNI, HOGY A PROCIK VOLTAK CSAK JÓK VAGY CSAK A VGA ESETLEG MINDENT ŐK FEJLESZTENEK HOBBIBÓL!!!


Na én most befejtem és itt hagylak titeket, hiszen azzal érveltek, hogy "Persze, hogy van, miért ne lenne? Ott is van nap!". Persze meg gravitáció is mi? A mars meg tök más tészta már csak azért is mert kb 40 év telt el azóta (1967 és a Marsra szállás óta) és igen csak fejlődtünk közben, főleg űrhajóépítés és űrutazás terén. 1967-ben nem tudtunk volna elmenni a MArsra (még sokkal hosszabb idő alatt sem!), ja és hamár ott vagytok, nézzétek csak meg hány űrhajó robbant fel sokszor még a légkörben mielőtt a Holdra jutottunk... Sok votl szóval nem voltak ezek akkor még tartósa, akkor még nem volt semmi ami ennyire tartós volt mint manapság, ne abból induljatok ki, hogy most lehet vagy lehetne. Anno negyede sem volt ennek.

2010. ápr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
"nem vagytok normik" ezen majdhogynem felröhögtem... :D Azt hiszed egy ilyen szó használata után bárki is komolyan fog venni?
2010. ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

"A fényterjed a légüres térben ez nem vita, de ki tudja högy keletkezik az árnyék? Az árnyék a gravitáció következtében jelentkezik. A fényt el lehet tériteni az egyébként egyenes útjáról (ha ez nem így lenne itt is sötét lenne és nem lennének árnyékok sem). Elgörből és így éri el a Földet. A Holdon nincs gravitáció mindössze Föl gravitációjának külső pereme éri el (ez tartja a Holdat itt), ennek következtében a Holdon nem jelentkezhet olyan árnyék jelenség mint a Földön (tehát , felkapcsolod a lámpát lemodellezed a fotókat és ha összetudod ugyanazt hozni 1 központi világítással akkor az nem jelentkezhetet a Holdon). Miért nem? Azért mert ott a gravitáció gyengébb és más szögben érkezik a fény (ez mondjuk levezette anno egy fizikus de gondolom arról le maradtatok, Ő is azt mondta a felvétel nem a Holdról van de ettől még valószínű fenn voltak, igen lehet, hoyg hagytak ott dolgokat, nem ez a vita tárgya a videról volt szó nem arról, hogy ott voltak-e). "


Mond te NORMÁLIS vagy? Ezt most halálosan komolyan kérdezem....

2010. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!