Villámcsapás energiája tényleg elég lenne egy hónapra?
Itt a kép.
Én úgy tudom, hogy a villámcsapásban a feszültség nagy. Ahhoz, hogy hasznosítani lehessen áramerősségre is szükség van, ami a villámcsapás esetében 1> Amper alatt van.
Tisztázzuk! Ezt nem állítom! Nekem így rémlik. Ehhez méltan reagáljatok. Kerüljük a cinikus, lekezelő válaszokat. Negatívan értékelem őket. Köszönöm.
A villámcsapásban az áramerősség is nagy. Nagyon nagy.
Ami kicsi, az az idő - és ezért a teljesítmény is.
Egy átlagos villám teljes munkája 3 kWó.
Erősen csodálkoznék, ha ez akár egy napra is elég lenne egy háztartásban. Inkább csak egy órára elég, ha be is kapcsolsz valamit (porszívó, klíma, stb).
Régen próbáltak villámerőművet készíteni, de sajnos az kevés, ha az átlagos villám ötszörösét kibírja. Jött egy akkora, ami átütött, és szétégette az egész erőművet.
A villámban tárolt energiához az angol wikin találtam adatot:
A megfigyelt legnagyobb villám 15 Coulomb töltést vezetett le, és 500 megajoule energiát vezetett le a felhőből a földre. (vagy fordítva)
Ez azért nem olyan sok.
Hogy összemérjük 1 normál köbméter gáz fűtőértéke 34 megajoule környékén van, és ezzel az adattal kb 15 köbméter földgáz elégetésekor felszabaduló energiát jelent.
Viszont mert nagyon rövid ideig tartó folyamatról van szó, a teljesítménye óriási.
Nem.
Mert túl rövid ideig tart.
1 darab villám nem biztosít túl nagy energiát, de egy zivatar során több ezer villám is lecsap, és az már elég jelentős mennyiség.
Amúgymeg hogyne lehetne a villám energiáját felhasználni? Úgytűnik Nikola Tesla nem tudott arról hogy lehetetlen, ezért megcsinálta. A "Tesla coil" nem csak a Red Alertben létezik hanem valóban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!