Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémiai reakció ez hogy működik?

Kémiai reakció ez hogy működik?

Figyelt kérdés

ha összerakom a két anyagot rögtön lesz valami pl:

Pb(ólom):vegyérték:4

H)hidrogén):vegyérték:1

akkor ha kiszámolom hogy mennyi gramm H-kell x gramm ólom egyesítéséhez és összerakom öket ahol csak ezek vannak akkor már alakul is?? vagy nem

és ha nem mi kell és a többi anyaggnál ezt mi határozza meg???

ha valami nemjó bocsánat!!!


2010. ápr. 3. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ólom két vegyértékű a vegyületeiben, csak fluorid és klorid van 4 vegyértékben.A hidrogénnel még energiabehatásra sem reagál. Vannak anyagok amik érintkezésre is reagálnak egymással pld a nátrium és a klór, mások katalizátorokkal vegyülnek.Van valami borzalmasan elvont elmélet amit én nem is próbálok megtanulni mert nagyon elvont.Sokan az elvont elméleti dolgok miatt utálják meg a kémiát.
2010. ápr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
aha akkormindent tudni kell hogy mi mivel hogyan hol reagál mert nem mineden reagál érintkezéskor
2010. ápr. 3. 14:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Én legalábbis annak a híve vagyok hogy az elemek vegyülőképességét jobb tudni mert ha egy borzalmas elektronpályás elméletet kell alkalmazni az se jobb.Sőt!

A vegyület csortokhoz tartozás már többet mond pld oxigén csoprt könnyebben oxidál, a halogéncsoport könnyebben képez sókat, a savak lúgokkal vegyülnek könnyebben.Pld mondta valaki hogy a mosásnál a lúgos mosóporhoz ecetet ad, mondom neki rosszat csinál mert semlegesíti a hatást, rontja a mosást.

2010. ápr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Silber ***** válasza:

Az ólom 2-es és 4-es oxidációs számmal is előfordul. PbO2 is létezik, vagy Pb(C2H5O)4, amelyet régen a benzin ólmozására használtak mint oktánszámnövelő.


Az, hogy az adott elem egy másik elemmel hogyan fog reagálni, konkrét szabály nincsen, csak tendenciák.

Pl. a fluor egy igen erős oxidálószer, sok anyaggal rögtön, szobahőmérsékleten is már reakcióba lép. Anyagfüggő, de az általános iskolai tanulmányok során kevés ilyet kell betanulnod :)


Középiskolában fogsz tanulni az ún. aktiválási energiáról. Ez az az energia, ami a reakció beindításához feltétlenül szükséges. Ha szobahőmérséklet elég az adott reakció beindításához (a szobahőmérséklet eléri az aktivációs energia szintjét), és nincs egyéb más tényező ami akadályozná (pl. passziválódott a fém), akkor spontán lejátszódik.

A fizikai kémiai részt kihagynám, azt technikusin/főiskolán/egyetemen tanulják. Kérem a nagyobb tudásúakat, ne szóljanak le ezért :)

2010. ápr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!