Hogyan tudja az agy álmodás közben olyan mértékben befolyásolni a testet, hogy az álom olyan biokémiai reakciókat is kiválthat, amiket a valóságban csak hormonok tudnak előidézni?
Eszembe jutott valami különös:
A szerelem érzését a test magának csinálja, viszont ahhoz, hogy elinduljon ez a folyamat szükség van egy hormonális jelre egy ellenkező nemű embertől, akivel a valóságban találkozol.
Namármost fiatalkorotokban biztos volt olyan álmotok, amiben egy csak az álomban létező személybe szerelmesek voltatok. Felébredés után érezhettétek a szerelem tüneteit, úgy mint étvágytalanság, felfokozott érzelmek, zavarodottság stb.
Ezek szerint az álom olyan valósághűre sikerült, hogy az agy a valóságban nem létező hormonok nélkül elindította azt a biokémiai folyamatot, amit szerelemnek nevezünk. Ha ennek a folyamatnak a beindulása egy hormonális jelhez van kódolva, akkor hogyan tudta az agy magától kiváltani?
Mivaaan? :D
Bocsesz de nekem ehez már este van :D
Hogyhogy "magától"? Úgy érted, hogy a valóságban nem létezett a szerelem tárgya, csak a fejedben? Ha ez a kérdés, akkor a válasz: mert az agyad valóságnak fogja fel az álmot. Elve mi a valóság? Az is egy képzet, hiszen - az egyéni megélés szemszögéből - sosem a valósággal kerülünk interakcióba, hanem azzal, ami átszűrődik az egyén tudati közegén.
"Ha Csuang-ce pillangóvá válhat álmában, miért ne volna lehetséges a másik is? Álmodhat a pillangó, és Csuang-ce lehet belőle. Akkor hát, mi a valóság – vajon Csuang-ce álmodta, hogy pillangó lett belőle, vagy a pillangó álmodja Csuang-cének magát? Mi a valóság?"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!