Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudományos kérdés következik....

Tudományos kérdés következik. Hogy is van ez az álmodás-tanulás dolog? Mit tudunk róla? Lásd alább részletezve.

Figyelt kérdés
Amennyire tudom az alvás alatt a napi emlékek újra feljönnek és rögzülnek, azaz tanulunk. Egyrészt kérdezem, hogy tudjuk-e hogyan szelektál az agy? Azaz azoknak a neuronoknak a szinapszisaiban rögzül-e az információ, amik napközben sokat voltak aktívak, vagy nem. És hogyan őrződik meg estére az információ, amit elő lehet hívni, gondolom valami lecsengés van, de hogyan? A neuronokban van valami, ami estig nem cseng le, és csak este kerül át az információ szinapszis erősségekbe, ami a memóriát jelenti, vagy a szinapszisok már napközben változnak, és a lecsengés a szinapszisokban van, azaz nekik van estig megőrződő memóriájuk, ami lecseng, és este megerősödhet vagy sem. És mit tudunk arról, hogy ez a tanulás hogyan aktiválódik, ha jól tudom valami adott frekvenciájú hullámokkal. Ez miért van és hogyan történik? A hullám hogyan tevődik rá a neuronokra, és miért jó az? Pont olyan a karakterisztikus hullámhossza, hogy az segíti a tanulást, olyan értelemben, hogy az olyan átlagos távolságú dolgok között kell kapcsolatot létesíteni vagy erősíteni?

2013. márc. 4. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a legjobb, amit tehetsz az az, hogy nekiállsz pszichológiát tanulni. Én egy BME-s pdf-en olvastam pár dolgot az álmodás-tanulás összefüggésben. Elvileg pár teszt alapján úgy gondolják, hogy azok akik olyan hosszan aludtak, hogy álmodtak is jobban meg tudtak oldani logikai feladványokat, amiket lefekvés előtt néztek meg, mint akik nem aludhattak miután megnézték. De ilyen mélységekig, mint amit te kérdezel szerintem senki sem tudja még, hogy hogyan működik a dolog. Az agyhullámos dolog viszont szerintem a közbeszédből rád ragadt dolog, ha utánanézel, hogy mi is az az agyhullám szerintem egyértelművé válik.
2013. márc. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én a pszichológiai dolgokat ismerem, de ahogy a kérdésben is kifejtettem engem a neurobiológiai dolgok érdekelnek, amennyiben vannak már erre vonatkozó eredmények, márpedig biztosan vannak.
2013. márc. 4. 09:19
 3/3 A kérdező kommentje:
Különböző éberségi állapotokhoz különböző frekvencia-spektrumok tartoznak, ez nem közbeszéd, hanem tudomány. Hogy mikor melyik, nem akartam leírni, mert aki válaszolni fog, az tudja.
2013. márc. 4. 09:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!