A mechanika és a newtoni fizika barbár, kvantummechanika kifinomult, gyengéd, de bizonytalan, kiszámíthatatlan. Vagy ez csak számomra hat ilyen benyomással?
Próbáld meg egyetlen molekula viselkedését leírni a kvantummechanika segítségével. Sikerült? Ügyes vagy. Namost próbáld meg százezerbillió-trilliárdszor kvadrilliárd molekula viselkedését leírni ugyanezzel a módszerrel. El fog tartani egy ideig, én addig asszem alszom egyet, reggel pedig iszom majd egy kávét.
A kvantummechanika nagyon jól leírja egy molekula, egy atom, egy részecske viselkedését. De számítási kapacitás híján csődöt mond a kézzelfogható, emberi méretű rendszerek leírásában. Egyszerűen nincs annyi számítógép földön, amely meg tudna birkózni egy két kilós tégla lezuhanásával a hatodik emeletről, ha minden egyes molekuláját külön kellene jellemezni az együttes mozgás szempontjából. Erre viszont kiválóan alkalmasak a Newtoni törvények - feltéve, hogy nem fénysebesség közelébe gyorsul az a tégla. Azt viszont ritkán szokott a hatodikról lezuhanva.
Szinesztézia?
Ez abszolút szubjektív és egyénfüggő.
Jelen példa esetén abszolút az adott témakörbeli ismereteid befolyásolják az érzéseidet.
Ha az adott témakör által kiváltott érzések a kérdés (szerintem az), akkor én például azt mondanám, az én képzeletemben a newtoni fizikát a földkéreg szikláihoz hasonlítanám, az einsteinit ennek kicsiben mérhetetlen, de nagyban jelentős hullámzásaihoz, vetemedéseihez, a kvantummechanikát meg, nem is tudom, mintha hozzá kéne képzelnem, hogy az a kéreg a hullámzásaival együtt csupán egy elméleti lehetőség, ami csak akkortól létezik fizikálisan, hogy ha odamegyek megnézni. :)
"A klasszikus mechanika sok részecske esetén érvényes, a kvantummechanika meg kevés esetén. "
Ez hülyeség.
A kvantumfizikát is lehet érteni, látni a végbemenő folyamatokat, az okokat. Amit Goawami kvantumfizikus professzor megoldotta a rejtélyt. Az a titok, hogy amíg nem figyeljük meg a világot, addig az hullám, amint megfigyeljük lesz részecske (mérhető,valóságos). Ha ezt a gondolatmenetet alkalmazod, amit a könyvében kifejt. "A képzelt ablak"-ban. Megértesz mindent. Az egész kvantumfizikát !
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!