Miért nem élnek a tundrán fafélék?
Figyelt kérdés
2016. febr. 3. 21:35
2/8 Wadmalac válasza:
A legfelső réteg alatt mélyen átfagyott talaj. Ha egy zöldség magasra akar nőni, arányos mértékű gyökeret kell eresztenie lefelé, különben felborul, mint a büdösbogár.
Az meg jégbe nem megy.
3/8 anonim válasza:
Nem minden fának nyúlik olyan mélyre a gyökérzete, mint amilyen magas. Van, ami fordított T alakban támasztja meg magát, szélesen elterülő gyökérzettel.
4/8 Wadmalac válasza:
Mint pl. a nyárfa, tudom. Ez a tundrán az első őszi szellőnél felszedné a pezsgőspohár-talp gyökerét az arasznyi olvadt talajjal együtt és puff. :)
Azért azok a széltében terebélyesedő gyökerű fák is mélyebbre szeretnek kotorni, mint amennyit a tundrák talaja enged.
5/8 anonim válasza:
Fafélék nemcsak a tundrán nem nőnek. Nagyon hideg és szeles helyeken se. Lásd Izland (némi alacsony fával) vagy az északi skót szigetek. A talaj jó, mégse nőnek. Nem szeretik a szelet, tönkremegy a levelük. A tundrán fagy, szél hideg, persze hogy utálják a fák.
6/8 anonim válasza:
Az izlandi példa közelíthet a valósághoz, de nekem még az sem meggyőző. Ott nincsen durva hideg a Golf miatt és biztos vannak szélzugos helyek, ahol a leveleik is biztonságban lennének. Én a fényre tippelek.
7/8 Wadmalac válasza:
Szerintem Izlandon is van gond a termőtalaj vastagságával, az egész terület egy lávakupac. Meg nem tudom, mennyire növénybarát a talaj ásványtartalma, ilyen mértékű vulkáni kipárolgás mellett.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!