Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ebben az esetben milyen elvi...

Ebben az esetben milyen elvi akadálya lenne a fénysebesség (és azon túli) elérésének?

Figyelt kérdés

Tudjuk, hogy egyenletes körmozgást végző pont kerületi sebessége v=w*r. Ha fénysebesség akarunk, akkor w-val osztás után kapjuk, hogy c\w=r, tehát csak annyi a dolgunk, hogy veszünk egy ilyen hosszú sugarú kört, és a kör legszélső pontja fénysebességgel fog keringeni, ha pedig ennél nagyobbat, akkor fénysebessénél gyorsabban.


Értelemszerűen ez a gyakorlatban nem megoldható, de elméletben mi gátolná meg, hogy így legyen?


A válaszokat előre is köszönöm.



2016. jan. 16. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Pontosan az mint az egyenesvonalú mozgásnál. Végtelenné váló tömeg, gyorsításhoz szükséges végtelen erő, nyomaték és energia.
2016. jan. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

"Pontosan az mint az egyenesvonalú mozgásnál. Végtelenné váló tömeg, gyorsításhoz szükséges végtelen erő, nyomaték és energia."


Ezzel egyszerűen csak az a probléma, hogy ilyen nincs. Ha egy test gyorsul, nem nő a tömege.


Ugyanaz gátolná meg "elméletben" mint gyakorlatban. A gond az lenne, hogy egy ilyen rendszer sértené a világ szimmetriáit, amely szimmetriákat a Poincaré-csoport ír le.

2016. jan. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Elméletben is ugyanaz: hogy a testek nem teljesen merevek, hanem atomokból állnak, és a testben belüli mozgás testben belüli hangsebességgel fog terjedni. Tehát ha te a külső peremet elkezd forgatni akkor idő lenne, amíg a többi része is mozogni kezd, és a külső része nem gyorsulhatna fénysebességre, tehát széttörne az egész.


Ha veszel egy testet, ami teljes merev, és a mozgás azonnal megmozgatja minden pontját, akkor természetesen mehet fénysebesség fölé is, hiszen ekkor nem a valódi fizikát modellezed, hanem fantáziálsz, és ott minden lehetséges :)

2016. jan. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"természetesen mehet fénysebesség fölé is, hiszen ekkor nem a valódi fizikát modellezed, hanem fantáziálsz, és ott minden lehetséges"


Nem lehetséges minden. A merev testes hasonlat kissé megtévesztő, mert egy elektron például nem merev test, és az okfejtésed szerint azt már lehetne c fölé gyorsítani.

Hogy miért nem lehet, azt megírtam a 2. válaszomban.

2016. jan. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A válasz az hogy nem léteznek merev testek vagyis a képleted egy Newtoni világnézetre igaz ahol ráfogod hogy az r sugarú botod merev de ez nem igaz.
2016. jan. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!