Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha lenne egy űrhajó vagy...

Ha lenne egy űrhajó vagy bármi, ami kirepít az űrbe, meddig lehetne menni fölfelé?

Figyelt kérdés
Úgyértem ha lenne valami eszköz amivel felmennénk az űrbe...sok hónapokon át csak feljebb és feljebb mennénk..meddig lehetne felfelé menni ? végtelenségig? amikor már az űrbe vagyunk még onnan is lehet feljebb menni? meddig lehet felfelé menni? (napok óta ezen rágódok) xD kíváncsi lennék rá
2010. márc. 26. 21:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
Végre valami nagyon érdekes dolog, amin el lehet gondolkodni. Én tudjátok it nem értek? Amikor egy űrhajó a súlytalanságban lebeg az univerzumban,mi segíti vissza, milyen hajtóerő? Mert itt a Földön fellövik, de az univerzumból hogyan tud külső segítség nélkül visszatérni?
2010. márc. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Rakétahajtóművel (amivel fel is lövik), erő-ellenerő.
2010. márc. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Engem meg a hőpajzs érdekelne.

Mert az köztudott, hogy a Föld légkörébe való visszatéréskor kell hőpajzs.

Na de kifelé menet nem kell? Erről nem sokat lehet hallani. Ha kifelé nem kell, akkor miért nem?

2010. márc. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Magyarul egy gömb belselyében vagyunk. És mi van a gömbön kívül?"

igazából úgy lehet elképzelni hogy egy gömb felöletén vagyunk ami ugye bármerre elindulunk végtelen ez a 2D-s felület a mi 3Dimenziónk plusz az idő és a gömbön belüli és kívüli világ egy plusz dimenziót ad a példában kettőhöz egyet, valóságban 3 hoz egyet amit már elég nehéz elképzelni


Az űrhajók meg úgy tudom hogy konrkétan körbe esik a földet zuhannak még a gravitáció hat rájuk aztán bekapcsolják a rakétát akor ferde szögben emelkednek valamennyit aztán megint zuhannak, így mennek föld körüli pályán

2010. márc. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A Húr elmélet szerint több univerzum létezik gömbökben. Úgy képzeld el, h van egy tér és azokban mint a szappanbuborékok az univerzumok. A googléban esetleg ennek az elméletnek a részleteiről utána nézhetsz ha érdekel.
2010. márc. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Felfelé" addig lehet menni, amíg van "lefelé" irány. Szerintem ez nagyjából addig tart, amíg földközelben vagy: utána már a Nap vonzása erősebb.


"az Univerzumnak (a Wikipedia szerint) minimum 93 milliárd fényév"

Az életkora 13 mrd év! Ez úgy lehetséges, hogy kezdetben a fénysebességnél gyorsabban tágult.


Hőpajzs: Ez ott kell a legjobban, ahol sűrű a levegő. Mivel induláskor pont ott vagy a leglassúbb, ahol a legsűrűbb a levegő - így olyankor ez nem kell.

Ezen kívül visszafelé sokkal gyorsabban jössz.

2010. márc. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Hőpajzs: Ez ott kell a legjobban, ahol sűrű a levegő. Mivel induláskor pont ott vagy a leglassúbb, ahol a legsűrűbb a levegő - így olyankor ez nem kell.

Ezen kívül visszafelé sokkal gyorsabban jössz."


Értem, köszi.

2010. márc. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!