Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha lenne egy űrhajó vagy...

Ha lenne egy űrhajó vagy bármi, ami kirepít az űrbe, meddig lehetne menni fölfelé?

Figyelt kérdés
Úgyértem ha lenne valami eszköz amivel felmennénk az űrbe...sok hónapokon át csak feljebb és feljebb mennénk..meddig lehetne felfelé menni ? végtelenségig? amikor már az űrbe vagyunk még onnan is lehet feljebb menni? meddig lehet felfelé menni? (napok óta ezen rágódok) xD kíváncsi lennék rá
2010. márc. 26. 21:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Addig lehet felfelé menni, amíg ki nem érsz az űrbe. Mivel az űrben már nincs fel le, mivel nincs gravitáció, nincs ezt mihez viszonyítani. Amúgy pedig az Univerzum határáig, amit soha nem érnél el, tehát végtelenségig.

A sok hónap az egy nagyon rövid időtartam, mire az első csillagot elérnéd és több év, évtized telne el, még a mostani technikát meghaladó gyorsasággal is.

Mire a Galaxisból kiérnél már évmilliók ha nem évmilliárdok telnének el.

2010. márc. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Azt még hozzáteszem, hogy az Univerzumnak (a Wikipedia szerint) minimum 93 milliárd fényév az átmérője, benne pedig 100-800 milliárd galaxis található.
2010. márc. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Értem. És az űrbe kb mennyi idő alatt lehet feljutni?:) és ott van oxigén? és ha még nem vagyunk nagyon távol a Földtől, akkor az űrben a Föld bolygót nagynak lehet látni gondolom.

? :D

2010. márc. 26. 22:15
 4/17 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak: én eddig úgy tudtam h az univerzum átmérője olyan 13mrd fényév!?


Tud ezzel kapcsolatban v.ki valami bővebb, hitelesebb info-t?


Ja és h a kérdezőnek is válaszoljak az űrben minden mozgás relatív.

2010. márc. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nincs felfelé, lefelé stb.
2010. márc. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Megközelítőleg 8 perc, míg kiérnek a rakéták az űrbe (talán kevesebb, nem tudom pontosan). Az űrben nincs oxigén, légkör, bármilyen gáz, közel tökéletes vákuum vak.

A Holdról ilyen:

[link]


Űrállomásról ilyen:

[link]

2010. márc. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
Mikor pedig a naprendszerünkből kiérünk, akkor a Nap beleolvad a többi csillag közé.
2010. márc. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az űrbe való feljutás kb. 1-2 perc alatt történik meg. A Kármán-vonal jogi értelemben a Föld határa, ez 100 km-re van a földtől. A Föld elhagyásához a második kozmikus sebesség szükséges, azaz 11,2 km/s (kb. 40.000 km/h), így könnyen belátható, hogy a 120 másodperc is igen sok, elég "csiga" gyorsulás szükséges hozzá.

Itt láthatsz egy űrbejutást:

http://www.youtube.com/watch?v=KNJNaIoa5Hk&NR=1

2010. márc. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

Bocsássatok meg, de honnan tudhatja valaki, mekkora az univerzum?? Még soha senki sem ment el megnézni. Mert ok, hogy tudom, mekkora a lakásom m2-ben. Amúgy jelenleg azt mondják, x az átmérője, tehát perifériája van. Magyarul egy gömb belselyében vagyunk. És mi van a gömbön kívül? Lehet, hogy egy "kisgyerek" labdázik velünk, mint mi a pöttyössel?

Hogy hülyeség? A poratkáknak a franciaágyunk a világ, Nekik az akkora, mint Nekünk az univerzum....akkor miért ne lehetne Nálunk is nagyobb valami....

2010. márc. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Honnét tudhatja valaki, hogy mekkora a Nap és hogy milyen messze vagyunk tőle, hogyha még senki nem ment el odáig?


A jelenleg elfogadott kozmológiai modellből és megfigyelésekből.

2010. márc. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!