Lehetséges hatalmas felfedezetlen tengeri élőlények létezése?
A kérdés erről a videóról jutott eszembe:
https://www.youtube.com/watch?v=Gl0XrQmkPm0
A videó 5 titokzatos tengeri lényről szól, vagyis 5 titokzatos esetről. Röviden:
1. Egy nagy fehér cápára valami jeladót erősítettek, hogy nyomon követhessék a viselkedését. Erre egyszer csak a cápa nagy sebességgel lemerült X métert, tehát valami elragadhatta.
2.Oroszország keleti partvidékén a partra mosott a víz egy nagy szőrös állatot, ami delfinszerű.
3. Szintén egy partra mosott állat, ami elég nagy, de nem egyezik meg pontosan a gyilkos delfinnel, de a képen lévő mosasaurus-ra eléggé hasonlít.
4. Egy olyan állatról van szó, ami erőteljesebb és magasabb hangot tud kiadni magából, mint egy kék bálna, azaz nagyobb is, mint egy bálna.
5. Ez a Mariana-árok mellett volt, egy nagy cápa került a kamerák elé, bár ezzel én is szkeptikus vagyok.
Létezhetnek még fel nem fedezett, több 10 méteres állatok az óceánokban? Olyanok, amelyek nem feltétlenül nyílt víziek, mert gondolom az már csak szemet szúrt volna valakinek. De akár lehet nyílt vízi is.
A prognathodon vagy mosasaurus például nem volt olyan hatalmas, tehát a bálnáknál mérföldekkel kisebbek voltak.
A megalodon létezését én megkérdőjelezem, de szerintetek van erre esély?
Mi a véleményetek? Minden érdekelne! Hisz az óceánok pár %-át ismerjük csak, főleg az Antarktisz felé. Ott lehetnek nagytestű, akár 20-30 méteres állatok? Az ilyen különös esetek többségét sokszor vagy a Mariana-árok vagy Ausztrália és Új-Zéland környékén történnek.
Esetleg a Föld legészakibb csücskében? Ott nagyon mély lehet a víz.
Nem lehet tudni, viszont van egy dolog, ami bizonyíthatja, hogy ilyen nagytestű 10-15-20 méteres (vagy nagyobb), eddig ismeretlen ragadozók nem élhetnek a tengerekben, óceánokban, ez pedig a táplálékmennyiség.
Ma jóval kevesebb nagytestű állat él az óceánokban, mint régen, és ezekből sincs sok. Pontosan ez igazolja azt is, hogy a megalodon nem létezhet már a mai óceánokban, ugyanis nincs elég tápanyag ahhoz, hogy életben maradjon. Bálnákból és cetekből alapba kevés van, az óriás kalmárok meg nagyon mélyen lent élnek az óceánok fenekén, különböző árkokban, bár a cetek képesek arra, hogy odáig merüljenek.
A planktonevők pedig a víz felszínén tartózkodnak, példaként nem egyszer fordult már elő, hogy hajó ütközött bálnával, pont emiatt. Minél mélyebbre megyünk, annál jobban növekszik a nyomás, és annál kevesebb táplálékforrás áll rendelkezésre. Így szerintem egy ismeretlen 10-15 méteres állat létezésére nulla százalék az esély, olyan állat meg biztos nincs, ami akkora, vagy nagyobb mint a kék bálna. Minél nagyobb egy állat, annál lomhább is (a megalodon is elég lomha állat volt), így esélytelen lenne egy ekkora állatnak az, hogy elkerülje az emberekkel való találkozást, vagy akár csak azt, hogy észrevegyék.
Ha van még ismeretlen, méretes lény a tengerekben, akkor tutira ragadozó és-vagy dögevő.
Meglehetősen nagy kalmárok mászkálnak fel-le a felszín és a kilométeres mélysége közt és elég ritkán lehet velük összefutni.
Biztosan van még pár nem felfedezett "őskövület" faj, kihaltnak hitt hal, puhatestű.
De fennmaradt dinókra nem érdemes számítani, tüdővel lélegző lény éppe eleget kell hogy felszínen szuszogjon, már rég lebukott volna. A méretesebb ritka ősi cápákat vagy egyéb porcoshalakat nem tartom kizártnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!