Tudjuk, mi történik egész pontosan a halál beálltakor?
Filozófiai kérdéseken gondolkodtam. Van, amikor még újra lehet éleszteni az embert és van, amikor nem. Miért? Mi az, ami lehetővé teszi, hogy a szív újra működni kezdjen olyankor, és mi az, ami ezt megakadályozza?
Van erre magyarázat, vagy jogosak a vallásos elképzelések, hogy addig volt megírva fentről, meddig tartson az élete?
Ha ilyenkor gyorsan műszívet kapna az, akit nem lehet újraéleszteni, és a műszív működne, akkor is fennmaradna a halott állapot? És miért?
Nem vagyok biológus. Hogyan van ez a "megadja magát"? A szív egyértelmű, ha nem működik tovább. De a többi szervnél ez hogyan történik?
És egyébként az mitől van, ha nem nyeri vissza az ember a tudatát? Azt nem hinném, hogy az agy és idegrendszer egy pillanat alatt "megadja magát". De nem értek hozzá, ha valaki le tudja írni, leírhatja.
Nem tudom, mennyire bizonyított, de nagyon sokan számoltak be olyanról, hogy kiszálltak a testükből, és azon múlt az egész, hogy visszamennek-e. Tudom, ez nem túl tudományos, de tudtommal eléggé egybehangzóan állították ezt sokan, egymástól függetlenül. De lehet ez is az agy játéka persze.
Megmagyarázható ez biológiailag is? Az orvosok miért küzdenek olyankor az ember életéért, miért nem tudják megállapítani, érdemes-e még vagy nem? Meg lehetne egyáltalán állapítani? Ha igen, miből?
"Azt nem hinném, hogy az agy és idegrendszer egy pillanat alatt "megadja magát"."
Hát pedig jobb ha elhiszed...
Van az agyhalál, ha ez bekövetkezett, és van a biológiai hogyha lekötöttek a gépekről.
Kérdező: először is tanulmányozd a biológiát.
Hogyan működnek a szervek, különösen az idegsejtek és az agy.
Másodszor: nézz utána a testen kívüli élményeknek, és NE ezoterikus oldalakon. Ott sok mindent írnak, de az igazság az orvosi oldalakon van.
Már leírtuk itt is néhányszor.
Olvasd vissza, nincs kedvem ismételni.
Azért a halál ennél "kicsit" specifikusabb terület, mint hogy nézzek utána a biológiának.
Itt most valaki egy konkrét esetet, az embóliát írta.
Lehet, nem volt eléggé világos a kérdésem: én a "határvonalra" gondolok, amikor az ember még újraéleszthető, és már nem. Mi ez a határ?
Rendben, hogy ha pl. valakinek nem működik a tüdeje, megfullad, de itt is, hol az a határ, ahol tegyük fel, egy mesterséges tüdővel még visszahozható az életbe és már nem.
Nyilván a vese, máj is kell, de tegyük fel a vese vagy a máj teljes elromlása sem okoz egyből halált, hanem itt is elindul egy folyamat, aminek az első felében még menthető az ember, a második felében nem, de hol a határ a kettő között és miért, és mi pontosan az a határ?
Értem, hogy egyetlen egység a szervezet, de mégis sokféle folyamat zajlik benne. És mégis egy nagyon rövid pillanathoz köthető maga a halál, amikor megtörténik. Miért?
Szerintem csak a 4. válaszoló értett valamit a kérdésemből.
Jó, hogy minden válaszoló nagyon okosnak gondolja magát, de semmi konkrétum, se egy link, se egy szerző, se egy könyvcím, se semmi, csak nézz utána, ez messze nem utal hozzáértésre.
Ha bonyolult is egy téma, én a saját szakterületemen igyekszem akkor is, amennyire lehet, elmagyarázni a nem kompetenseknek is, elvileg ezért van az oldal.
Egyébként nem hiszek az ezotériában, el is utasítom.
Általában a vérösszetétel állandósága számít - ezen belül különösen az oxigén- és CO2 szint, a pH és a sótartalom.
Ezek, ha megváltoznak, az minden sejtben különböző fajta változásokat okoz - először visszafordítható, majd visszafordíthatatlan változást.
Az idegsejtek normál körülmények között pl. 4 percig bírják oxigén nélkül.
Köszönöm a választ, de ez még mindig nem a kérdésemre a válasz.
Próbálom máshogy megfogalmazni.
A halál beállta egy pillanat. Ez előtt a pillanat előtt még élt az illető, utána már nem és nem hozható vissza. Fizikailag, biológiailag pontosan mi történik a "még igen" és "már nem" között? Szerintem, a halál előtt 1 másodperccel és utána 1 másodperccel nincs magán a halál tényén kívül számottevő különbség a szervezetben. vagy igen? Ha igen, mi az?
Ha ahhoz hasonlítom, hogy ha egyik pillanatról a másikra áramszünet lesz, a készülék ugyanaz előtte és utána is, csak nincs benne áram. A mi esetünkben mi felel meg magának az áramnak?
Nem, ez nem így van.
A test egyes részei teljesen különböző idők után halnak meg.
Az agysejtek 4 perc után - míg pl. a csontsejtek még hetekig élhetnek. A kettő között a többi.
Ugyanígy a szervek: leghamarabb az agy.
Természetesen ez akkor igaz, ha pl. mindtől egyszerre vonjuk meg az oxigént.
Más eseteknél más is lehet a sorrend.
Egy sejtet vagy egy szervet akkor tekintünk halottnak, ha már nem hozható vissza az életbe. Ez különböző fizikai-kémiai változásokat jelent.
Az embert pedig akkor tekintjük halottnak, ha végérvényesen tönkrement az agya (mivel leginkább ez jelenti az embert, magát).
Képzelj el mondjuk egy házat, hasonló helyzetben, földrengés, árvíz, tűzvész sb. miatt tönkremegy: az sem egyszerre megy tönkre. Szépen sorban az egyes részei... és ott is van olyan helyzet, ahol az a rész (pl. az ajtó) még működik, utána pedig már nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!