Ha az alap nincs meg akkor nem lehet megérteni : Fizikát, kémiát stb. De, hogyan tehetem le ujból az alapot?
Nem lehet. Ezek egymásra épülő dolgok, nem állhatsz neki a közepén.
Menj magántanárhoz.
általános iskolai anyagot én már nem vennék elő, nagyon habi szint, elég rendesen túltárgyalva és felesleges képek és érdekességek között elveszik a lényeg
ami nekem kémiából bejött az az ötösöm lesz kémiából című számolgatós feladatgyűjtemény van hozzá megoldáskötet is
fizikából szokták ajánlani a dér-radnai-sós példatár, amihez ugyancsak van megoldásrész, szerintem egy kicsit túl van tolva az egész, elég keményen épít arra hogy neked pl vektoralgebrai ismereteid vannak már kinematikánál
a keményfedeles középiskolaifizikapéldatár tök jó lenne ha létezne hozzá megoldáskötet (létezik?) engem már sajnos nem érint, mert leérettségiztem :/
Valószínűleg az első év alapozás lesz, tehát semmiről nem vagy lekésve.
Egyébként ami elég lehet középiskolára, az a Mozaik Kiadós Fizika 11-12 (meg a 9., 10.). Itt is van egy hasznos kivonat az egész tananyagról:
Valószínűleg még elég tömény neked, de fejezetenként érdemes végigmenni rajta, bármit nem értesz utánanézel, és próbáld kijegyzetelni a saját szavaiddal csak a lényegi részt, a fontos képleteket, ábrákat.
Saját tapasztalat:
A legfontosabb az, hogy az összefüggéseket értsed meg, ha van egy képlethez egy ábra vagy egy grafikon, akkor ott tudjad, hogy hogyan magyarázható el a képlet a kép alapján.
Fontos tudni a képleteket, de ha csak betanulsz egy képlettárat, akkor az annyit fog jelenteni, hogy mondjuk azt hiszed érted az anyagot, aztán vesztek egy tök más témakört, és pár hónap múlva, amikor ismét direktben előkerül az előző anyag, akkor ismét a nullán vagy, mert csak képleteket magoltál be. Ha meg rájösz, hogy viszonylag kevés dologból is össze tudnád kukázni ugyanazt a sok összefüggést, akkor tényleg megértetted az anyagot.
Kémiából inkább az fog számítani, hogy figyelned kell órán, mert az alapok nélkül könyvből nehézkesebben tanulható. Ez magolósabb tárgy, de azért itt is fontos, hogy rendszerben gondolkozz, és rendszeresen ismételj időnként.
Kezdésnek egyébként kémiából szervetlen kémiátok lesz valószínű (az anyagok felépítése, kötések, periódusos rendszer, kölcsönhatások, pár számítós témakör stb.), fizikából meg kinematika (speciális mozgások elemzése), dinamika (erőhatások, lendületmegmaradás, Newton-törvények, forgatónymaték), és munkavégzés-energia (munka-tétel, energiamegmaradás törvénye, potenciális energia).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!