Az exponenciális függvény alapja miért nem lehet 0-nál kisebb?
"...Legtöbbször azonban a negatív számok hatványait a valós számok körében csak egész kitevő esetén értelmezik, törtkitevő esetén pedig a komplex számok többértékű hatványfogalmát használják"
Az túlzás, hogy nem lehet kisebb... Miért ne lehetne?! Nyílván nektek a lebutított verziót tanították. Azért mondták ezt a megkötést, hogy mindenki, még az osztályban lévő legbutább diák is megértse.
A valóságban a komplex fv-ek körében kell gondolkodni... Amit tanultok ti, az egy leegyszerűsített változat, hogy ne kelljen gondolkodni.
@6, Tom Benko, és én honnan tudjam, hogy nem ismeritek a komplex függvényeket?
Besz(a)rok komolyan mondom... Én vagyok lepontozva azért, mert az idióta válaszolókba csak az R->R függvényeket verték bele?!
Egy nagy átverés ez az egész! C->C függvényekről kell beszélni, azaz komplex->komplex.
Miért kell engem lepontozni, mert az idióták nem tudják mi az a C->C?!
Felháborító! Ennyi buta választ, és buta hozzászólást még nem láttam...
Kedves 7-es!
Ezen az oldalon rengetegen vannak, akik nem veszik a lapot, és nem érzékelik, hogy ez nem az a hely, ahol akadémiai szinten kell megválaszolni a kérdéseket, belemenve a legrészletesebb értekezésekbe és legspeciálisabb esetekbe is. Aki ide jön metematikával vagy természettudománnyal kapcsolatos kérdéseket feltenni, az 99%-ban nem kíváncsi olyan részletkérdésekre, amelyekre adott válaszokat fel sem fogja, mivel nem rendelkezik a hozzá szükséges ismeretekkel.
Nemcsak válaszolni kell tudni, hanem a kérdéseket jól értelmezni is és annak megfelelően válaszolni. Aki pl. a kvantummechanika alapjairól kérdez, azt nem kell lefárasztani az operátorok unitér ábrázolásainak csoportelméleti részleteivel, mert tök fölösleges. Ez a jelenlegi kérdés is elég egyszerű és ordít róla, hogy maximum középiskolai szinten várják rá a választ. Sajnálatos, ha neked ez nem tűnik fel.
Kedves 9!
Itt semmi féle akadémiai szintről, és legújabb értekezésekről, stb. szó nincs. A komplex számok már több száz éve jól ismertek, az elméleti háttér is viszonylag jól kidolgozott, nem értem miről beszélsz...
A kérdés az volt, hogy az alap "miért nem lehet 0-nál kisebb?"
Erre kétféle válasz adható: Az egyik, hogy azért nem, mert bizonyos megszorításokat teszünk, és ezen szűk tartományban tényleg nem lehet.
A másik féle válasz pedig az lehet, hogy belátjuk ennek az ellenkezőjét, vagyis azt, hogy a feltételezés rossz.
Jómagam mindkét választ megadtam. Ebből fakadóan a válaszok között egyedül az én válaszom a teljesen kielégítő és helyes.
Namármost, hogy itt idióták pontoznak, arról nem tehetek. A valóságban is ez van: Többség dönt. Márpedig ki a többség? Nílvánvalóan az idióták. Lásd ploitika, média... No comment.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!