Egy váltakozó feszültség értéke 0-ról a maximális 20V-ra nő meg 0,1 secundum alatt. A, Mennyi a periódusidő (T) ;frekvencia;körfrekvencia ;áramerősség-idő (I-t) függvény? B, Ha az eltelt idő (t) =0, 07s akkor mennyi az U értéke?
0-20 V-ig azaz csúcsértékig egy negyed periódus telik el. Félperiódusig újra eléri a 0V-ot. Ugyanezt teszi a másik félperiódusban, csak az előzőhöz képest negatív irányba. Ebből kiderül, hogy egy periódus megtételéhez 0,4 másodperc szükséges. A frekvencia a periódusidő reciproka. Azaz 1/0,4 azaz 2,5 Hz. A körfrekvencia részt nem nagyon értem mi akar lenni...
Áramerősség-idő függvény? Nem grafikon akar az lenni? Áramerősség számításához nincs elég adat. Mondjuk ellenállás nem ártana vagy teljesítményből is lehetne na és még pár dologból, de csak feszültség van.
A "B" kérdést se nagyon értem. Az akar lenni, hogy a negyed periódus 0,07? Ehhez meg kellene térerősség, menetszám meg még pár adat, hogy kiszámold azt, hogy mekkora feszültséget indukál a 0,28 s periódusidejű cucc, ami előállítja.
Vagy én vagyok b@lfa$z és valamit nagyon félreértettem...
A pilanatnyi feszültséget természetesen ki lehet számítani de a -20V nem lehet jó.
T=0-ban 0V és t=0.1s-nál 20V akkor t=0.07s nál valahol a 0V-20V-os tartományban kell lennie.
A max feszültségnél a fázis Pi/2 mert a teljes periódus 2Pi.
De a U pillanatnyi csak 0.7s-nál van nem 0.1s nál(max) ezért az eredmény U pill= Umax*sin(0.7 * Pi/2=17.82V
Csak nem 0,7-ről van szó hanem 0,07 ről.
Azt írja a feladat hogy 0,1 s alatt eléri a pozitív maximumát azaz a A0*sin(0)=0 -ról A0*sin(pi/2)=1*A0 maximumot. A t=0,07-kor közel van a (t=0,1) maximumhoz de még nem érte el tehát a fesz közel van a 20V-hoz de még nem érte el .
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!