Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen megoldást tudtok...

Milyen megoldást tudtok ajánlani (kémia)?

Figyelt kérdés

Először leszögezném hogy a kémia és én ég és föld.

Lényegében üvegre volna szükségem amit formálhatnék, véshetnék, csiszolhatnék. De mivel ezt itthon nem hiszem hogy könnyen kivitelezhető. És a megmunkálása sem olyan egyszerű mint ahogy azt elképzelem.

Arra gondoltam hogy valamiféle kristályt kellene csinálnom, mert az fényes, pont amire szükségem van, de legyen átlátszó is. Elmélyülve olvastam a bóraxos kristály csinálásról, a kandiscukorról.

A bóraxos megoldásnál a belelógatott felület ha körömlakkal le van festve az lép olyan reakcióba ami veszélyes, vagy megakadályozza a kristály képződését?

Illetve ez a két eljárásból létrejött kristály mennyire formálható? Ha azok akkor hogyan?



2015. okt. 20. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Elsőnek is nem ártana ha leírnád hogy mire kell, mert nem biztos hogy a megfelelő anyagról lesz szó.
2015. okt. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A kislányom hamupipőke akar lenni a farsangon jelen állás szerint és lassan elkezdenék gondolkodni hogy hozzam neki össze. De nem ám az egyszerű hanem az új filmbeli ruha és cipő. És arra gondoltam hogy valami holografikus matricával vagy anyaggal vagy körömlakkal bevont cipőre ilyen kristályos bevonatot raknék valahogy.
2015. okt. 21. 10:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!