Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia! Meg tudná valaki...

Kémia! Meg tudná valaki oldani, hogy egyeztessük a megoldást?

Figyelt kérdés

Mekkora térfogatú azonos állapotú acetilénhez, illetve hidrogéngázhoz jutunk ha 800dm3 metán hőbontásakor az átalakulás 70%-os?

Nekem: 560dm3 acetilén és 1680dm3 hidrogéngáz. A megoldókulcs szerint pont a fele ezeknek az értékeknek. Miért?

A választ előre is nagyon szépen köszönöm!:)



2014. júl. 3. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:

2CH4 » C2H2 + 3H2

800 dm3 * 0,7 = 560 dm3

A metán anyagmennyisége kétszerese az acetilénnek, így osztjuk a metán térfogatát kettővel (560/2). A hidrogén anyagmennyisége pedig háromszorosa az acetilénnek, vagyis az előzőleg kiszámolt acetilén térfogatát hárommal beszorzod (560/2 * 3).

2014. júl. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
pótvizsga?
2014. júl. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Dehogy is! Jövőre felvettem a kémia faktot, de már most is bejártam, ezért feladtak egy rakat feladatot, és még most megcsinálom. :D

2014. júl. 3. 12:56
 4/4 C2H5OH ***** válasza:
Az elején véletlenül beszoroztad kettővel a kiindulási 800 dm3-t, nem?
2014. júl. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!