Elméletileg lehetséges az ismert részecskékből más
fajta elemet összerakni, ami a jelenleg ismertek közé
ékelődne be?
Figyelt kérdés
Elsősorban a protonok száma határozza meg az anyagot, de mi van akkor, ha a protonokat máshogy is el lehet rendezni a magban, vagy az elektronfelhő lenne belül és a protonok kívül, ami egészen más tulajdonságokat eredményezne?
Vagy azonos anyag mellett, új tulajdonságokat, például kétszeres olvadáspontot stb.?
A magerők tesznek egy atomot atommá és magerő csak a nukleonok között léphet fel (proton, neutron) tehát nem lehetséges, hogy az elektronok vannak belül és a nukleonok kívül. A protonok pedig nem különböznek egymástól abban az értelemben, hogy ha egymás mellé raksz kettőt és összekevered nem tudod melyik volt melyik kiindulásnak tehát nincs értelme a protonok másféle elrendezéséről beszélni a magon belül.
2015. szept. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
Ha egy proton és egy neutron egyesül, akkor egy komplett másik részecskét alkot. Ne úgy képzeld el, mint ahol a képeken, hogy egymáshoz tapad néhány golyó. Pl. a higany atommagja ugyanúgy egyetlen egy "golyó", mint ahogy a héliumé. Csak a higanyé egy nagyobb "golyó" mivel több neutron és proton alkotja. Azaz az atommagban a protonok és neutronok tökéletesen egyesülnek, tulajdonképpen egy részecskévé. Így hát nincs bennük elrendeződés, hogy mondjuk a 62 neutron a 60 proton között van, és nincsenek különböző elrendeződések sem az atommagon belül.
2015. szept. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 anonim válasza:
NEM!
2015. szept. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 anonim válasza:
"Vagy azonos anyag mellett, új tulajdonságokat..."
Grafit, gyémánt, fullerén? Szén, szén, szén.
2015. szept. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 anonim válasza:
"egy komplett másik részecskét alkot"
Igen de azért nem golyó lesz belőle. A különböző atomok alakja is különbözik kicsit. Nem teljesen esnek szét a benne levő részecskék, csak a tulajdonságaik változnak.
2015. szept. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 anonim válasza:
Még egy dolog: az atommagot lehet gerjeszteni.
Általában atombomlás előtt van, hogy gerjesztett állapotba kerül. Olyankor nagyobb lesz, és az alakja is megváltozik.
Ez a kémiai tulajdonságokat nem igazán érinti, mert az a külső elektronoktól függ.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!