Lehetséges, hogy a Neander-völgyi ember egy ideig együtt élt a Homo Sapiens-el és ők a legendákból ismert Törpök?
Nézzük csak a legendák Törp faját: Kis termetű, de izmos, tömzsi emberek, akik magas fizikai erővel rendelkeznek, és hidegben élnek, a hegyekben, földalatti városokban, ahol fémmegmunkálással, bányászással és cserekereskedelemmel foglalkoznak.
Ez eléggé ráillik a Neander-völgyiekre, mert a jégkorszak alatt népesítették be Európát, és amikor a jégkorszak után melegebb lett, akkor elvonulhattak az Alpokban a Mont Blanc vidékére és a Kárpátokban a Magas Tátrába és a Fogarasi Havasokba.
Lehetséges, hogy hamarabb felfedezték a fémeket és a fémmegmunkálást, mint a Homo Sapiens és abból éltek, hogy a Homo Sapiens-ekkel cseréltek fémtárgyakat más dolgokra.
Idővel háború törhetett ki köztük és a Homo Sapiens között, amik során ki lettek irtva, vagy asszimilálódtak.
Mit gondoltok erről az elméletről?
Az, hogy semmi köze a valósághoz, ugyanis nem találtak egyetlen egy darab Neander-völgyi ember által készített fém eszközt. Innentől dől az egész :)
De miért kéne egy kitalált fajhoz bármi háttérsztori? Akkor húzd rá a tündéket, a boszorkányokat, a vasorrú bábát is valamilyen emberfajra :)
1: Nem lehetséges, hanem biztos. A nyomai megvannak a mai emberi génkészletben.
2: Ez simán csak nem lehetséges. A neandervölgyiek kiválóan alkalmazkodtak az akkori éghajlathoz, így gyakorlatiag semmi szükségük nem volt pl. az agyuk további fejlődésére vagy kultúrára. Bányászat, fémek... magas szinten... persze.
Ezze az elmélettel van egy baj: a neandervölgyiek idejéből nem kerültek elő fémszerszámok, minden kőből vagy csontból készült. Ha lettek volna fémeszközeik, akkor ide be nem teszi a lábát az a ronda másik alfaj.
A bányászat célpontja lehetett a só, amit később a fémek elterjedése után átmagyaráztak arra, hogy biztos fémeket bányásztak. de mindez csak találgatás, hiszen túl nagy az időbeli távolság, és ezt be sem lehet bizonyítani.
Szia.
Ahogyan más tipusú fajokból, - például patás kérődző, madarak, majomfélék - természetesen humanoidból is több alfaj létezett. Ahogyan a legtöbb alfaj nem, vagy csak kis sikerrel hozhat létre közös utódokat, - például ló, és szamár - valószínűleg a humanoidok is korlátozottan keveredtek.
Erre bizonyíték az a tökéletesnek tekinthető genetikai egyezőség, melyet az Ausztrál bennszülöttekkel mutatunk, holott Ők sokáig elvoltak zárva a világtól.
Voltak egészen kis termetű, és hatalmas testű humanoidok.
Ha úgy tetszik: törpék, és óriások.
A Neander-völgyi alfajt mindenki ismeri. Ők Szibéria irányából, Míg a mi őseink részben közvetlenül Afrikából, részben egy "kis" dél-közép Ázsiai kerülővel jutottak Európába. A Neander-völgyiek elődeinkkel éltek együtt Európa területén, egy rövid ideig.
Mivel veszélyt jelentettek, és könnyebb zsákmány voltak, mint az állatok, őseink egyszerűen levadászták, és megették őket, méghozzá nagyon rövid idő alatt. Ez tény.
Ezen ősünk volt a Crô-Magnon-i ember, és mintegy 10 ezer évvel ezelőttig önálló típus volt, ekkor keveredett el végleg más bevándorló csoportokkal.
A mintegy 70 ezer évvel ezelőtti Indiától délre történt, légkört szennyező vulkáni katasztrófa után pusztult ki a Humanoid fajok többsége.
Hogy a Neander-völgyinek nevezett faj ezt hogy élte túl, nem tudjuk.
A mi őseink a mai Etiópia területén maradtak életben, a becslesek szerint csupán hat-hét ezren. Ők szaporodtak el, aztán vándoroltak a kontinenseken, időnként elszeparálódva, majd újra keveredve. Végül is, minden más Humanoid faj kihalt, a közös Etiópiai ősök okán ilyen egységes genetikai térképünk. A "kollektív tudatban" maradhattak ugyan emlékek a régi Humanoidokról, de - szerintem - minden kitalált fura lény, csupán hihetetlen intelligenciánk, és fantáziánk terméke.
Azt, hogy ha elméletet (vagy hipotézist) akarsz gyártani, ahhoz nem a karosszék és a fantázia az eszközök. Ha irodalmi babérokra törsz akkor persze nyugodtan.
Egyébként a közel emberméretű, izmos törpe modern fantasy csinálmány.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!