Miért nincsenek emberi fossziliák?
Ha megnézed, akkor a legtöbb fosszíliát olyan élőlények után találjuk, amik gigantikus számban éltek, hosszú ideig voltak meghatározóak, és főként a tengerben éltek, mivel ez utóbbi segített, hogy konzerválódjon a mészvázuk (kevés oxigén, gyorsan lesüllyedtek a fenékre, ahol belepte őket az üledék) . Ezek főleg csigák, kagylók, trilobiták.
A dinoszauruszokra ugyanez igaz, hosszú ideig uralkodtak a földön (165 millió év), és sokkal nagyobb számban éltek, mint az ember akkoriban. Ezzel együtt bár a dinoszaurusz csontok nem ritkák, de már messze nincs belőlük "minden sarkon", mint a korai tengeri élőlényekből.
Az ember alig 6 millió éve van a földön, és semmiképpen nem mondható nagy számúnak a populáció főleg az első időben. A kor meghatározó nagytestű növényevőiből és a ragadozókból még szép számmal vannak fosszíliák, hiszen ezek hatalmas számban éltek, de a kisebb emlősökből már ott sem mindennapos a találat, elég ritkák a csontok. Itt vélhetően a számuk mellett az is közrejátszik, hogy egy hatalmas őstulok csontjai nagyobb eséllyel élték túl azt, hogy a dögevők összetörjék, mint egy apróbb emlősé.
Összességében nem arról van szó, hogy mindenből hatalmas mennyiségű fosszíliát találunk, csak az ember hiányzik, inkább arról, hogy bizonyos fajokból sok a lelet, másokból (és ezek közé tartozik az ember is) alig akad.
"és sokkal nagyobb számban éltek, mint az ember akkoriban"
ez kicsit félreérthető. Mármint a dinoszauruszok és az emberek nem éltek együtt, inkább arra gondolok, hogy a korai emberi populáció meglehetősen kis számú volt (hol vagyunk még a 6-7 milliárd embertől :)), míg a dinoszauruszok gyakorlatilag uralták a bolygót.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!