Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen lenne az ember viselked...

Milyen lenne az ember viselkedése, ha az emberi agyat számítógépen futtatnák, vagy kicserélnék az ember ideg- és szabályzórendszerét gépalkatrészekre?

Figyelt kérdés

Amit emberi természetként értelmezünk, az nagyrészt nem tudatos, racionális gondolkodással elért viselkedés, hanem hormonális és más organikus befolyás által létrejött vágyak és gondolatmenetek eredményéből születő cselekedetek.


Ezek inspirálták tetteikre Ghandit, éppúgy, mint Hitlert, ezek miatt alkotott valamit Einstein is, és U-ga-ga, az első tűzcsiholó ősember is, ezek miatt jött létre a Für Elise és Harry Potter is.

Ezek döntik el, hogy mi a hobbid, hogy éppen mit akarsz enni vagy csinálni, hogy hogyan tekintesz a világra.


Ha a tudat egy mesterséges aggyal való szimulációjára cseréljük fel organikus rendszerünket, vajon milyen lesz az emberi viselkedés? Nem lesznek többé hobbik, vágyak, szórakozás? Nem lesznek őrült gyilkosok, de lángeszű feltalálók és zseniális zeneszerzők se? Stagnálás időszaka köszöntene be, amiben minden számítógépes rendszerű tudatra átépített ember egész nap csak információt gyűjtene és dolgozna fel, de új dolgokat kitalálni nem tudna?



2015. szept. 11. 12:26
 1/5 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Ha te tervezed a gépalkatrészeket, és korlátlan lehetőségeid vannak, akkor olyanra csinálod, amilyenre akarod, és annyiban fog eltérni a szerves működéstől, amennyire akarod. Csinálhatsz pontos másolatot, és akkor ugyanolyan lesz. Persze mindez csak sci-fi.
2015. szept. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Lehet, hogy téged hormonális befolyások sarkallnak tettekre - de nem is lesz belőled soha nemhogy Gandhi vagy Einstein, még Hitler sem...
2015. szept. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, márpedig az elektronika és a biológia egyre jobban közelít egymáshoz. Mostanában egyre többet kísérleteznek DNS módosítással, DNS-el működő háttértárakkal, elektronikus "pótszervekkel", stb. stb. Na meg azok az intelligens robotok. A kérdésedre a válasz néhány évtized múlva jön el, de valami közeledés látszik a 2 tudományág között.
2015. szept. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy azt a viselkedést, lehetne-e egyáltalán még emberi viselkedésnek hívni.
2015. szept. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Nem lehet. A gép nem ember.
2015. szept. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!