Miért nem terjedt el hírként, hogy már nem a
Paraceratherium/Indricotherium a valaha élt legnagyobb
szárazföldi állat?
1/18 A kérdező kommentje:
Hát...ennek az lehet a legegyszerűbb magyarázata, hogy a mezei embereknek elképzelése sincs az ősállatokról. Kb. a tudományuk addig terjed a témában, hogy dinoszauruszok meg mamutok.
Szóval amíg egy sauropodás hírnél lehet írni azt, hogy "dinoszaurusz", addig az ősemlősöknél nem. Szóval senki sem kapja fel a fejét és nekik így már nem is annyira érdekes.
Meg mondom, úgy általában az emberek segghülyék a paleontológiához. Pl. valaki még mindig azt hiszi, hogy a mosasaurus dinoszaurusz volt és a többi butaság...
2015. szept. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
Mert nincs hírértéke. Annak van, hogy "a Zorrbán mitmondott", sajnos. Ki tud róla, hogy a világ legnagyobb élőlényei több négyzetkilométeresek és több ezer évesek?
[link]
2015. szept. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
3. Mondjuk azon mindig ledöbbenek, hogy a sok idióta politikai hírt minden oldal nyomatja, de ami igazán lényeges: tudományos felfedezések, fejlesztések, találmányok stb. meg szinte alig.
Ha pedig mégis lehoznak egy ilyen hírt, akkor a kommentelők fele ugyanúgy csak az ostoba politikai beböfögéseket képes nyomatni.
2015. szept. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
5/18 A kérdező kommentje:
Majd ha már a tévés dokumentumfilmekben, meg a gyerekeknek való képeskönyvekben is ezt nyomatják, akkor eljut hozzájuk a "hír". Átlagembert ez a téma aligha érdekelne, főleg ha nem is dinóról, hanem ősemlősről van szó. Az őslénytan amúgy sem valami hipernépszerű témakör, a legtöbb ember számára a paleontológia fogalma kimerül a Jurassic Park-ban meg a Frédi és Béniben. Sőt, igazából néha még az őslények iránt érdeklődők is piszkosul nincsenek képben a tudomány jelenlegi állásával -- sok olyan embert látni a neten, aki dinoszaurusz szakértőnek vallja magát, közben meg a tudása megrekedt a 80-as, 90-es évekből származó gyerekkönyveknél. Igen keveseket érdekel igazán ez a téma, és igen kevesen olvasnak utána a legújabb felfedezéseknek.
2015. szept. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
Soha nem is gondolták annak, mert a legnagyobbak az olyan Sauropoda dinoszauruszok voltak, mint pl. az Argentinosaurus, Brachiosaurus. Az Indricotherium a legnagyobb valaha élt szárazföldi emlős volt.
2016. szept. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
8/18 anonim válasza:
de az csak a mar,súlyra kb ugyan akkorák de a teljes magasságban(nyakkal eggyütt) a paraceratherium jóval magasabb(mert hosszú a nyaka)
2016. dec. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
Én egyébként úgy tudtam, hogy az Indricotherium 5,5 m marmagasságú, és 25 tonnás volt, a Palaeoloxodon meg 4,5 m és 16 tonnás.
2016. dec. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
10/18 A kérdező kommentje:
A Walking with Monsters nem jó forrás. Egyébként amióta kiírtam a kérdést találtak még maradványokat, amik alapján könnyebb testfelépítésű és nyúlánkabb lehetett a P. namadicus. Most már 5,2 méter marmagasságúra becsülik, a tömege viszont maradt 22 tonna.
Kapcsolódó kérdések: