Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » "Közvetlen a Hold mögötti...

"Közvetlen a Hold mögötti terület az egyetlen a naprendszerünkben, amelyet a Földről nem tudunk érzékelni semmilyen műszerrel. " Ez igaz? Ha igen miért? Mi van a többi bolygó (és azok holdjai) mögötti részekkel?

Figyelt kérdés
Tényleg nem tudunk oda látni, és nem tudjuk mi van/lehet ott?

2015. aug. 28. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A hold mozog. De igen, oda tudunk látni.
2015. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha jól tudom akkor mi a Földről a Holdnak mindig ugyanazt a részét látjuk, magyarán mindig ugyanaz a része fordul a Föld felé. Ezáltal a hátsó részét innen a Földről sosem látjuk, vagyis nem is érzékeljük mi van ott.
2015. aug. 28. 12:29
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Most akkor a Hold másik oldala érdekel vagy a Hold által, a látómezőnkből kitakart Hold mögötti terület?


Egyrészt a Hold mögötti területet aktuálisan nem látjuk, mivel fizikailag kitakarja a látómezőt, de mivel kering, ezért nincs örökösen kitakart terület.


A Hold forgási és keringési ideje valóban megegyezik így mindig ugyanazt az oldalát látjuk, ez eredményezi, hogy van az a bizonyos másik/sötét oldala a Holdnak, amit innen a Földröl azon egyszerű okbol nem létjuk, mert a Hold nem átlátszó. De azt lövünk fel mögé amit akarunk és annyi fényképet készítünk róla amennyit nem szégyellünk, szóval pontosan tudjuk mi van ott.


A többi bolgyó és azok holdjainál nem lép fel ez a probléma mert szintén keringenek így mögéjük is látunk illetve a forgási idejük nem egyezik meg a keringési idejükkel, így szépen körbefordulnak és látjuk minden oldalukat innen is.

2015. aug. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az L3 Langrange pontot a nap mögött van. Az ott keringő objektumokat nem láthatjuk, de mivel ez a pont instabil. ezért csak rövid ideig maradnak ott az objektumok.


[link]

2015. aug. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fény a Naptól a Földig egyenes vonalban terjed. (Nincs akkora objektum köztük, hogy gravitációja számottevően elhajlítaná.) Következik ebből, hogy sötétség feltételezni a "Hold sötét" oldalát, hiszen keringése közben azt is megvilágítja a Nap, csupán mi nem látjuk.
2015. aug. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel a Hold mozog, ezért a világegyetemből mindig másik kúpot takar ki. A Hold túloldala a Földről valóban nem látható, dehát ezért találták fel az űrhajót, űrszondát, stb. Google egy pillanat alatt talál fényképeket a Hold túloldaláról.

Gondolj bele, létezhetne egy anti-Föld, ami olyan pályán kering a Nap körül, hogy a Földről nézve mindig pontosan a Nap túloldalán van, így a Naptól azt sem láthatnánk soha a Földről, és csak a Naprendszer felfedezésére indított szondák derítették volna ki a létét.


"Következik ebből, hogy sötétség feltételezni a "Hold sötét" oldalát, hiszen keringése közben azt is megvilágítja a Nap, csupán mi nem látjuk." - ez csak kötözködés, a "Hold sötét oldala" egy tudományosan helytelen, de közkeletű kifejezés (mint a "kockás ing"), mindenki tudja, mit jelent, és hogy nem szó szerint kell érteni.

2015. aug. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!