Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha valaki meghal mi lesz...

Ha valaki meghal mi lesz utána vele?

Figyelt kérdés

Egyszerüen megszünik létezni,érezni,gondolkodni?

Olyan fura hogy egy lélek,sziv,egy agy egyszer még érez,sir,nevet,gondolkodik utána meg megszünik!


2008. szept. 5. 16:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%
Azt,hogy mi történik a halálunk után ,csak a halálunk után tudjuk meg. Érdekesek a különféle találgatások,de akkor is csak találgatások.
2008. szept. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
72%

Szerintem sem hiába tanulunk , nem hiába élünk, nevetünk , sírunk.

Isten nem egy eldobható papírzspinek teremtett minket. Ennél fontosabbak , lényegesebbek vagyunk.

2008. szept. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
50%
Engem is foglalkoztat ez. És a haláltól félek. Aki meghal, annak új élete lesz majd és ezt a mostanit elfelejti ami volt neki... akkor a halott emberek szelleme nem tud eljönni hozzánk? és ha el tudna miért nem jön el?
2008. szept. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%

Szükséges, hogy amíg itt vagyunk, elfelejtsük kicsit az előző életeinket, különben nem tudnánk koncentrálni erre. Gondolj bele, ott kavarogna a fejedben sok száz élet élménye... Persze nem teljesen vannak ezek elfelejtve, egy nagyobb emlékezetben mind gyűlik és hozzáférhető. És az aki most vagy, az eddigi tapasztalataidból fejlődtél ki.

"Szellemek" pedig vannak. Akik szeretnek téged, lélekben veled vannak, mindegy, hogy itt élnek-e, vagy "máshol". És ezt érezheted is.

2008. szept. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
68%

Az utolsó válaszadó érdekes dolgot írt. erre nekem is mondta már valaki azt, ha a tudatalattiban lévő dolgok mindegyike tudatosulna, nem bírnánk elviselni, valószínűleg bele is halnánk!(Ezért lehet az, hogy az a személy aki kipróbál egy pszichoaktív szert pl. LSD, ami képes hozzáférhetővé tenni a tudat számára a tudattalanban lappangó emlékek, élmények egy részét, néha skizofrénné válik, mert nem képes megbirkózni a tudatalattijában tárolt információkkal, ellentmondásokkal, megtapasztalásokkal stb. A megnyitott "kaput" többé nem lesz képes bezárni! Talán aktivizálódik egyik volt énje?)

Ha arra gondolunk, hogy eljönnek hozzánk a szellemek, az nyugodtan megeshet, még úgy is, ha már közben szeretett családtagunk, v. állatunk újjászületett valahol, mert lehet, hogy pl. álmuk idején a tudatalattijukban eltárolt akkori valójuk képes utazni az "éterben". és eljönni alkalmas pillanatban a még ebben az idődimenziójában élő "egykori" társukhoz. (Az idő e világban telik, -persze folytonos-, de ha újjászületsz akkor mindig újból kezded megszokni, számlálni napjaidat, szinkronba hozni az objektív időt a te szubjektív időddel.) Sokfelől megközelíthető a feltett kérdés, ez csak az én szubjektív véleményem, ami mindössze egy eszmefuttatás. Azért néha tényleg jó elgondolkodni a létezés kérdésén.

2008. szept. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Ó de jó olvasni amiket írsz! :-)

Én voltam az előző...

2008. szept. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszadónak: Kösz szépen, igyekszem.


Azt tapasztaltam, hogy egy elég "földhözragadt" ember a közelmúltban alaposan lepontozott szinte minden választ.:S

2008. szept. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne is törődj vele!

Én örülök neked.

;-)

2008. szept. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Amikor az ivarsejt kapcsolódik a petefészek magjához, fogalma nincs arról, hogy mivé lesz később. Ha valaki elmondaná neki, hogy te egy öreg ember leszel, valószínű jót nevetne, talán még ki is pukkadna. Ez amagocska egyesülve el kezd növekedni, fejlődni az idők során. Amikor az embrió magzattá fejlődik, már jócskán van ismerete tudata, de csak annyit, amennyit ott megszerzett a burokba. Ha valaki azt mondaná neki, hogy ha megszületik, ott kint mi minden fogadja, anyukája, apukája, tesói, valószínű nem nézné normálisnak, aki ilyent mond neki. -Méghogy külvilág? Ha innen kibújok, valószínű vége mindennek! Marhaságot beszélsz! Még senki nem jött ide vissza ebbe a jó kis burokba onnan! és legyintene egyet. Tudom, most azt mondod, hogy de mi tudjuk, hogy mi történik és létezik ez avilág! Igen, de ő nem tudja. Nincs róla ismerete. Neki ott csak beszűkült ismerete van, mint nekünk itt a földi burokban. Találgatunk mi is van odaát. Tudjuk, hogy van, de mi is? Próbáljuk tudományosan fejtegetni elmélettanként, közben nem jövünk rá, hogy az azért elmélet, mert az agyból jött elő. Az még ismeretlen és meg lehet változtatni. Van aki ezt az elémélettant ismeri el, amit más kiagyalt és feltételez, közben teljesen más a valóság.
2008. dec. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
53%
Én már sajnos voltam halálközelben és úgy vagyok vele, hogy nem az, hogy félek tőle hanem utána, amikor már meggyógyultam nagyon elgondolkozik rajta az ember, hogy milyen lehet meghalni. Mi lesz utána, hogy csak úgy egyszerűen megszűnjek létezni stb.. Nehéz lenne ezt az életemet csak így itt hagyni, hogy egyszer csak vége legyen, és ne lássam többé azokat akiket szeretek. Hiába mondja nekem azt valaki, hogy utána tovább "élek" vagy "élhetek" egy másik életben. Szerintem csak egy élet van, amiben most vagyunk, a mindennapjaink, amiket nagyon jól ki kell használnunk, mert az sajnos már nem jön vissza. Előre is bocsánat attól, aki azt írta, hogy ne féljünk amíg Isten velünk, de szerintem ez egy nagy marhaság. Ha velünk lenne akkor nem lenne annyi szörnyűség...és ez alatt nem épp a háborúkra gondolok, mert arról az ember tehet stb... hanem a sok betegre pl. akik nem érdemelték meg, hogy 20 évesen rákkal meghaljanak .. na mindegy befejeztem, mert már kezdek eltérni a témától:)
2009. ápr. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!