Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha valaki meghal mi lesz...

Ha valaki meghal mi lesz utána vele?

Figyelt kérdés

Egyszerüen megszünik létezni,érezni,gondolkodni?

Olyan fura hogy egy lélek,sziv,egy agy egyszer még érez,sir,nevet,gondolkodik utána meg megszünik!


2008. szept. 5. 16:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
ez az élet rendje, körforgás. születünk és meghalunk. mi lenne ha mindenki csak születne? nem férnénk el :) de így van, elvileg az élet után már nem érzünk, hallunk, nem gondolkodunk. Alszunk és közben a testünk elporlad, vagy megőrzik egy urnában. ez van, élvezd addig az életed amíg lehet, mert utána már nem lesz lehetőséged semmire :)
2008. szept. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%

Helyesbítem az elöttem szólót; Sok lehetőséged van még utána is.....majd meglátod és ne félj.....:)

Isten veled van........ha akarod.....

2008. szept. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Igen, fura ez az egész halál utáni dolog,de nincs semmi,csak az van amiben hiszel!

Hiszel,hogy ne félj meghalni,hiszed hogy ujjászületsz,ki tudja lehetséges-e?

Nem tudni mi van azután miután már meghalunk,de többé már nem sírsz és nevetsz,ha meghalsz te már megszünsz létezni,csak a tested marad meg még egy kicsit.

Ne aggodj nem fog fájni mikor eljön az idő hogy már vége.

De te többé már nem létezel!

2008. szept. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! .)


Igazából nem rólam van szó és nincs halálfélelmem se és (még) nem félek a haláltól!

Tegnap este meghalt a kiscicám és nagyon de nagyon szerettem nekem Ö olyan volt mint egy barát egy... nem is tudom mi!És fura hogy nincs velem és nem tudom elképzelni hogy Ö már nincs :'( Nem él,nem mozog nem dorombol már....

2008. szept. 5. 19:56
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon sajnálom, és meg tudom érteni.

Talán majd eljön az idő, hogy magad mellé tudsz fogadni egy másik kisállatot.

2008. szept. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem a cicád veled van, érzelmileg, és nem szűnünk meg. Az nagyon nem lenne logikus. Gondolj csak bele, ez a sok hűhó, tanulás, tapasztalatok, és ez mind fölöslegesen?

Ááá, nem, ennél a világunk sokkal jobban meg van szervezve. És mi van azokkal, akik emlékeznek előző életükre, mi van azokkal, akik halálközeli élményt tapasztaltak meg? Fura módon mind nagyon hasonlóan írják le az élményt. És mi van azokkal a terápiákkal, ahol hipnózis alatt visszavezetik az embereket születésük pillanatába vagy még korábbra, megnézik, hogy előző életükben mi történt, vagy előző életeikben. És fura módon, ha kiderül valakiről, hogy azért fél most annyira a tengertől, mert előtte úgy halt meg, hogy vízbe fulladt, és sikerül ezt az élményét feldolgozni, akkor a fóbia is megszűnik. Vagy fél valaki a kutyáktól, és ebben az életében semmi olyan nem történt vele, ami erre okot adhatna, de kiderül, hogy valamikor úgy halt meg, hogy szétmarcangolta egy megvadult kutya...

És hát azt sem érdemes elfelejteni, hogy a Földünkön azok vannak kisebbségben, akik úgy gondolják, hogy a halállal megszűnik az élet. A legtöbb kultúra a lélek halhatatlanságát vallja.

Mindennek oka van.

:-)

És cicád lélekben veled van.

2008. szept. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
62%

Hasonló hullámhosszon vagyok az előtem szólóval, egyszer volt, hogy nagyon szomorú voltam, úgy éreztem mindenki elhagyott, . Volt egy állat, akit nagyon szerettem, de ő már 1.5 éve meghalt. Egy este éreztem, hogy eljött a szelleme és segíteni próbál, valóban megnyugodtam és egy darabig jobban éreztem magam. Egyébként gondolj csak bele: még azt sem tudjuk, hogy a világegyetemünk határain (apropó határ: maga a tömeg hozza létre maga körül az általunk ismert 3D-s

terét, erre van egy frappáns idézet: "Szabadságra hiába vágysz: a tér, csak gumicella, kerek mint a föld, mérd mélyét, s ónod hátul visszatér,...") túl mi van. Lehet nagyon sok irányból megközelíteni a létezés kérdését. Az én véleményem, hogy lehet az, hogy a mi testünk ebben a 3D-s világunkban véges, de úgyhiszem a lélek mozgástere a halál után ha kiérdemeljük tetteinkkel felszabadul.

2008. szept. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem a lélek már földi életünkben is sokkal szabadabb, mint azt a hétköznapjainkban gondoljuk.

Pl. amikor éjjel álmunkban repülünk, állítólag a lelkünk utazik. Gyerekkorban gyakoribb ez az álom, nekem is rendszeresen voltak és mindig nagyon élveztem őket! :-)

És máig emlékszem rájuk. Mindig volt bennük valami fontos életre tanító "lecke" is.

2008. szept. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
53%
A halál után ugyanaz van mint a születés előtt, most már tudod ugye?
2008. szept. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

És mi van a születés elött? :D

Szerinted? :D

2008. szept. 11. 06:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!