Blibd kérdése:
Lehetséges, hogy az űrt valami anyag tölti ki?
Figyelt kérdés
Ha az urbe, kirakok egy urhajot, akkor az kepes elore haladni. Holott ha az ur egy nagy vakum, ahol semmi nincs, akkor hogyan kepes erre? Hiszen az urhajo hajtomuve mikor beindul, a kiaramlo nyomas az ami ot elloki elore, de ennek a nyomasnak valaminek utkoznie kell ahhoz, hogy lokest hajtson vegre. Ha nincs semmi akkor a nyomas minek utkozik. A kiaramlo forro gaz, elosszor kitolti az urt, addig nem tud mozdulni... Vagy nem?? Akkor itt valami kitolti az egesz univerzumot.2015. júl. 31. 21:08
11/17 anonim válasza:
Pedig világos mint a nap. A hajó kiengedi a gázt, a nagy nyomású (háát, inkább plazma) üzemagyag távozik az űrhajóból. Akkor egyszerűsítsük le ha annyira kell neked az az ütközés. A hajó ütközik a kiengedett gázzal és az ellöki. Problem solved. Bár valójában tényleg nincs szükség a közegre. Ha a teljes vákuumban megnyomsz egy tűzoltópalackot, az is hátra fog lökni, ehhez még űr sem kell, elég egy labor. Egyszerűen mikor nagy nyomással távozik az üzemanyag erőt fejt ki arra a testre AMIBŐL kiáramlik.
12/17 anonim válasza:
Egy másik megközelítés: Mondjuk van egy cső elől-hátul lezárva, amiben nagy nyomású gáz van. Az első és a hátsó falára is nyomást fejt ki, így a cső nem mozdul sehova. Ha a hátsó falat elveszem, akkor már csak az első falra fog hatni, előre löki a csövet, és közben a gáz hátrafelé távozik.
13/17 A kérdező kommentje:
Ertem mar. Ez a csoves megoldas nagyon jo volt. Leesett. Koszonom
2015. aug. 1. 13:39
14/17 EagleHUN válasza:
12-es nagyon jó példa.
Jól mondják az előttem szólók. Az űr kb üres néhány kósza iont leszámítva, és a kiáramló hajtóanyag az ellenhatásával löki előre a járműveket. Nem csak az űrben itt a földön a légkörben is a lökhajtásos (nem helyesen mondva: "sugár" hajtású) repülőgépeknél is! Az csak egy dolog hogy itt az égéshez szükséges oxigén és így a hátra lökött anyag egy részét a levegőből szerzi, az űrhajónak meg magával kell vinnie.
15/17 EagleHUN válasza:
Viszont, inkább a válaszolóidnak írnám, mert nem akarlak összezavarni kérdező. Hogy a fénysebesség közelében fellépő korlát mögött a fizikusok már valóban közegellenállás szerű dolgot sejtenek. Mivel ha valami minél jobban megközelíti a fénysebességet annál nagyobb energia szükséges a továbbhaladásához és gyorsításához, ez tipikusan közegellenállásokra jellemző dolog. Valamilyen sötét anyaggal és/vagy sötét energiával összefüggő dologról lehet szó. Azaz ilyen őrült sebességeknél az űrhajó anyagával reakcióba lép valamilyen eddig ismeretlen részecske. Tehát később, sokkal később az emberiség az űrben is találkozni fog ezzel a problémával, igen nagy sebességeknél.
16/17 anonim válasza:
#15 Eddig ezt nem tudtuk élesben is tesztelni. Ez nem úgy van hogy azt vizsgálták hogy fénysebesség közelében valami közeg kezd lassítani. Van egy elmélet, ami szerint így van, CSAK egy elmélet szerint nehezebb a meghajtás ilyen sebességnél. Amúgy sem, a közegellenállás nem játszhat itt be, mert ha lenne közeg akkor lassítaná is az adott testet, itt pedig semmiféle lassulásról nincs szó.
17/17 A kérdező kommentje:
A fenysebessegnek semmi koze a kerdesemhez. Koszonom mindenki valaszat.
2015. aug. 1. 20:46
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!