Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges, hogy az űrt...

Blibd kérdése:

Lehetséges, hogy az űrt valami anyag tölti ki?

Figyelt kérdés
Ha az urbe, kirakok egy urhajot, akkor az kepes elore haladni. Holott ha az ur egy nagy vakum, ahol semmi nincs, akkor hogyan kepes erre? Hiszen az urhajo hajtomuve mikor beindul, a kiaramlo nyomas az ami ot elloki elore, de ennek a nyomasnak valaminek utkoznie kell ahhoz, hogy lokest hajtson vegre. Ha nincs semmi akkor a nyomas minek utkozik. A kiaramlo forro gaz, elosszor kitolti az urt, addig nem tud mozdulni... Vagy nem?? Akkor itt valami kitolti az egesz univerzumot.

2015. júl. 31. 21:08
1 2
 1/17 hollófernyiges ***** válasza:
100%

[link]

A 3. érdekel téged.

2015. júl. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez nem mondta meg a valaszt nekem. A kerdesem ugy latom ennel osszetettebb dolgot firtat.
2015. júl. 31. 21:46
 3/17 anonim ***** válasza:

A hatás-ellenhatás törvénye alapján nincs szükséged ellenállást kifejtő közegre, hogy a hajtómű nyomást hajtson végre. Vagyis végülis mindegy, hogy az űrhajó gyorsítja a kilövellt gázmokekulákat, vagy azok gyorsítják az űrhajót, a kettő ugyanaz a folyamat. Ahogy pl. mindegy, hogy a Föld vonz téged vagy fordítva, az eredmény ugyanaz. Ezért hívják az ilyet kölcsön-hatásnak.


Ha az űrben lenne bármilyen ritka gáz, a csillagok fénye nem tudna eljutni hozzánk (mert nagyon messze vannak, ilyen rengeteg gáz biztosan elnyelné az összes fényt).

2015. júl. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem gazra gondoltam hanem valami lathatatlan kozegre, energiara. Kisse lassan ertek meg valamit ha nem latom mukodni. Igy nem egyszeru nekem ezt megerteni. Felesleges lenne leirnom amit mar leirtam de nem igazan ertem hogyan tolhatja elore.
2015. júl. 31. 22:08
 5/17 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Ha lenne bármilyen közeg, akkor a bolygók pályáinak kiszámításakor is figyelembe kellene venni a közegellenállást. Az viszont látszik az égitestek mozgásán, hogy nem fékezi őket közegellenállás.


Energia meg nincs csak úgy magában, az egy tulajdonság.

2015. júl. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
10%
Az űrt bizonyos sötét anyag tölti ki.
2015. aug. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Ez nem mondta meg a valaszt nekem."

Nem is azért linkelte az első válaszoló, hanem hogy lásd, hogy már a kérdésed is hibás.


"a kiaramlo nyomas az ami ot elloki elore, de ennek a nyomasnak valaminek utkoznie kell ahhoz, hogy lokest hajtson vegre"


Nem kell.

2015. aug. 1. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Vree ***** válasza:
100%

Figyelj, szemléltetem neked.

Legyen az űrhajóm neve "labda-meghajtás".


Kimegyek az űrbe a labdámmal és eldobom magamtól F erővel, mire elrepül tőlem.


Csakhogy a hatás-ellenhatás miattugyanúgy ellököm magamat is a labdától, tehát én is elkezdek távolodni a kiindulási ponttól.


A két test tömegének aránya, hogy adott erővel mekkora gyorsulást érek el, tehát ha ellöktem a labdát F erővel, akkor én a(saját)=F/m(saját) gyorsulással kezdek eltávolodni, míg a labda a(labda)=F/m(labda) gyorsulással.


De elképzelhetsz mondjuk egy lufit, aminek kioldod a madzagját. NEM azért fog repülni, mert a kiáramló levegő nyomja a többi levegőt vagy ilyesmi. Ez a lufi ugyanúgy működne az űrben is: a levegőt kifújja egy irányba, ami őt is ellöki az ellentétes irányba.


Így kb. megvan a Newton 3. törvény?

2015. aug. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 kurjancs válasza:
Az űrhajó nem olyan mint a gördeszka, vagy a roller. A gördeszka hajtása közben valóban nekitámaszkodunk a környező talajnak. Azonban nem hagyjuk el a deszkát, nem szállunk le róla. Próbálj meg a deszkáról hátrafele leugrani. A deszka elindul mint a rakéta. Ugrás közben nem támaszkodsz a talajra. Még utána szaladhatsz, de a rakéta hajtógáza szegény nem tud visszatérni a rakétára, a hajtás feladatát újabb üzemanyag elégése veszi át. Vagy vegyük a puskát. A lövedék elhagyja a puska csövét, ugyanakkor jó nagyot rúg is hátrafele. Mint a rakétánál. De a lövedék nem tér vissza, hogy a puskát meglökje. A lövedék sem támaszkodik az előtte levő levegőre, vagy közegre, mégis visszarúg a puska. Remélem így már érthetőbb a hatás-ellenhatás törvénye.
2015. aug. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A hatás ellenhatás sokkal érthetőbb lett mostmár, a labdás és puskás példával, de itt csak annyi a bajom ezzel a két példával, hogy ha a labdát meglokom, enis tavolodok a labdatol, ha a puskaval lovok, visszarug, az erohatas, nekiutkozik egy masik testnek ezekben.Mivel a puska is egy zart rens

dszer. Ugyan az mint a labda. Viszont a kiaramlo gaz eseteben miutkozik minek? ha van egy kompresszorom tele suritett levegovel, akkor ha en ezt egy pisztolyal kiengedem itt a foldon akkor erzem hogy a pisztoly jon hatrafele. Vagy mint mikor elszakad a levegocso. Ossze vissza cikal a cso a kiaramlo levegotol, mivel az elloki. De ha apszolut vakumom van, ami 0bar. Es en 1 bar nyomassal kiengedem a levegot a csobol, akkor nem ertem miert nem kell, hogy feltoltse a kozeget ahhoz h mozduljon. Olvastam h ha valami kozeg lenne akkor a bolygok mozgasa is masabb lenne, es ezert nincs ott semmi. Ezzel egyet kell ertenem. Mindent ossze vetve azt nem ertem, hogyan tudom osszerakni a kiaramlo gazt, a puskas hasonlattal.a puska vegenek utkozik a nyomas, ez loki elore a golyot, es ez loki hatra a puskat. De egy gazpalackbol kiaramlo gaz hogy gyorsitja a palackot az urben. Itt a nyomas semminek nem utkozik. Lehet leirtam vagy 6x ugyanazt, ezert elnezest.

2015. aug. 1. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!