Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Fény sebessége miért viselke...

A Fény sebessége miért viselkedik így?

Figyelt kérdés
A fény sebessége semmilyen esetben sem változik. Függetlenül attól, hogy az őt kibocsájtó tárgy, égitest, vagy talán folyamat milyen gyorsan mozog és milyen irányba. A fekete lyuk sem lassítja le, mert az a teret maga köré csavarva téríti el a fény irányát.

2015. júl. 28. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előző választ nem értem, de azt tudom, hogy a fény sebessége igenis változik, aszerint, hogy milyen közegben halad. Azaz vákumban (a világűrben) nagyobb, mint a légkörben, és a légkörben nagyobb, mint a vízben.
2015. júl. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Mit nem értesz?A fény a feketelyukban úgy tükröződik mint a vízben,kicsit jobban,ezért vonzza azt maga köré
2015. júl. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Eddig ez nem jutott eszembe, az anyag sűrűsége, amelyen áthalad. Köszönöm a választ.
2015. júl. 28. 20:40
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
nem a fény sebessége, hanem a fénysebesség nem változik
2015. júl. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

amikor a foton atomot eltalál fénysebességgel akkor kibocsát egy másikat szintén fénysebességgel

ezért változik a fény sebessége


a tükröződéssel meg nem tudom mit akar tisztelt előttem szóló válaszoló, a fekete lyuk az energiaszintjének köszönhető idődilatációja miatt nincs kilépő fénye

és nem a felszínéről, hanem az eseményhorizontjáról, mert felszíne igazából nem nagyon lehet

vagy van még egy kvantummechantikai felfogás, mert igazából fekete lyukat még senki nem látott, ez csak egy az elméletből levont következtetés, hogy lennie kellene ilyennek

2015. júl. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

'A' fenysebesseg alatt a feny vakuumban mert sebesseget ertjuk. Jelen ismereteink szerint ez kb. 300 000 km/sec, es szinten jelen ismereteink szerint semmilyen, tomeggel rendelkezo reszecske nem haladhatja meg.


Barmi masban, mint vakuumban, szuksegszeruen lassabb lesz a terjedesi sebesseg.

2015. júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
A fény sebességét meglehet változtatni. 1999-ben 60kmh-ra lassították...
2015. júl. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#3

Így már értem.

2015. júl. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Bravó #5!


Pontosan erről van szó! Mindenki adjon neki egy züld pacsit!

2015. júl. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az idődilatációt elfelejtettem
2015. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!