Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges olyan égitest, ami...

Lehetséges olyan égitest, ami egyáltalán nem forog a saját tengelye körül?

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 18:49
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Itt a bolygókra és a csillagokra értem.
2010. márc. 5. 18:52
 2/33 anonim ***** válasza:
0%
Például a Nap sem forog a saját tengelye körül, és az is egy csillag. A bolygók forognak.
2010. márc. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom, hogy a Nap is forog a saját tengelye körül. rosszul tudom?:D
2010. márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondott neked ilyet? A Nap forgási periódusa: 25 nap 9 h 7 min 13 s.

A kérdésre nem tudok határozott választ adni, de gyanítom hogy nem lehetséges.

2010. márc. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
22%
Ha pl az üstököst égitestnek vesszük, akkor igen
2010. márc. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
A meteorok és üstökösök is forognak csak a "tengelyük" nem stabil,hanem olyan össze-vissza.Úgy vélem,hogy mozdulatlan égitest nincs.
2010. márc. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
szerintem nem lehet kijelenteni, hogy nincs olyan, hiszen van olyan égitest, aminek a fénye több év alatt ért ide, mire újra fejlettebb műszerekkel "fotózták" addigra megsemmisült... van még mit felderítenünk az űrben, és akkor méghol van a többi galaxsis....
2010. márc. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Melyek ezek az égitestek amik pár év alatt megsemmisülnek?
2010. márc. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de konkrétumot senki sem tudott mondani. Én úgy tudom,hogy a Föld forgása is csökken azóta mióta megszületett, ugyanúgy, mint a Nap forgása is. Csak tényleg az érdekelne, hogy lehet-e olyan bolygó, vagy csillag,ami nem forog? Én még ilyet nem hallottam és lehet ennek fizika törvényei vannak
2010. márc. 5. 20:55
 10/33 A kérdező kommentje:
Szerintem a 20:20-as kommentelő év helyett millió évet, vagy fényévet akart írni. Bár ezt csak ő tudná megmondani... :)
2010. márc. 5. 20:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!