Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a fénynek nincs tömege,...

Ha a fénynek nincs tömege, akkor hogy nem léphet ki egy fekete lyuk eseményhorizontjáról?

Figyelt kérdés
2015. júl. 17. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugalmi tömege valóban nincs, de van energiája, ami a gravitációs térben való "emelkedéskor" csökken. Vagyis nem lassul le, hanem a hullámhossza fog elmászni a vörös felé olyan mértékben, hogy az eseményhorizontra érve "elfogy", lecseng, elenyészik.
2015. júl. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem enyészik a fény sehova.


[link]


A megoldás az, hogy a Fekete Lyuk Eseményhorizontján belül a tér visszagörbül önmagába, azaz az azon belülre jutott fény egy, az Eseményhorizonton belül lévő ~körpályán mozog.

2015. júl. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"körpályán mozog"

És a merőlegesen felfelé induló fénysugár?

2015. júl. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nincs olyan hogy "merőlegesen felfelé induló fénysugár".

Mondom hogy "körpálya". Azaz mindegy merre indulsz el a fekete lyukon belül, mindenképpen a középpont felé tartasz.

2015. júl. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom hogy a tér görbületéből adódóan változik a fény haladási iránya. A fénynek nem csak nyugalmi tömege nincs, de semmi esetben nem rendelkezik tömeggel. Én így tudom.
2015. júl. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az 1. és 2. válaszban a jelenleg érvényben lévő, két legnépszerűbb fizikai világmodell összecsapását láthattuk, amelyek azon vitatkoznak egymással (mármint a világképek), hogy a gravitáció egy "távolhatás", vagyis olyasmi, mint az energiák, van pl. terjedési idejük és interferáltatható, vagy egy "térhatás", vagyis nem más, mint az Univerzum szerkezete.


Jelenleg - információ hiányában -, a kérdés nem eldöntött, de mint minden jó model, ezek is a jelenségek legnagyobb részét leírják, ám mindkettőben létezik olyan probléma, amit a másik model jobban magyaráz.

olyasmi probléma ez, mint az elektron, amely egyszer részecskeként viselkedik, máskor pedig hullámként. Pedig igazából mind a kétszer ELEKTRONként viselkedik, csak a mi fizikai ismereteink alapján bizonyos tulajdonságait részecskeként, másokat energia hullámokként tudjuk matematikai formalizmussal leírni.

2015. júl. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A fény egy olyan dolog, ami nagyon érdekes. Óriási sebessége nem függ az őt létrehozó tárgy, égitest, akár folyamat bármely irányba megtett sebességétől. Emellett a fénynek van hullám és részecske tulajdonsága is. Mindkét relativitás elmélet jóvá hagyja, hogy bármi, ami megközelíti a fény sebességét, a tömege eléri a végtelent, és a végtelen tömeg meghajtásához végtelen energia kell. A fény hullám tulajdonságai miatt nem érheti el a végtelen tömeget. Alapvtőén nincs tömege. A relativitás elmélete ugyanakkor azt is elmondja, hogy a gravitáció a tér-idő meghajlása, ebből kifolyólag hatással lehet a fényre. A fekete lyuk is ellent mond a fizika törvényeinek. a közepén lévő szingularitásnak nincs mérete. egy pont. egy geometriai pont. ebből következik, hogy egy méret nélküli pontba bele zsúfolt tömeg óriási gravitációt, vagyis tér-idő hajlást visz végbe.



Ezért nem tud kiszökni belőle a fény

2015. júl. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!