Még a közelebbi Merkúrra sem küldtünk ennyit, oda 1 elhaladó és 1 orbiter ment.
2015. júl. 15. 16:09
2/9 anonim válasza:
A Merkúrnak nincs légköre, aminek köszönhetően ezeket a drága expedíciókat érdekesebb helyekre indították. És egyébként nincs is közelebb, mint a Vénusz.
Azt viszont, hogy a Vénuszon jelen lehet-e valamilyen életforma, elég sokáig nem tudtuk, mivel a felhőtakarójának a teteje az első mérések alapján nem volt olyan nagyon forró. Az, hogy odalent 4-500 fokos a felszín, csak akkor derült ki, amikor már a többedik eszközt küldtük oda.
Aztán ott van az, hogy a légkör hiánya miatt a Merkúr felszínét egy orbiterrel is jól meg lehet nézni. A Vénuszra viszont le kell szállni ehhez.
2015. júl. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
Szerintem csak azért, mert közel van.
De szerintem mivel a sűrű légköre miatt nem látjuk a felszínét.
2015. júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Ezeknek a java része még a 70-es, 80-as években volt, amikor nyilván a távolság volt a legfőbb szempont. A Vénusz pedig jóval közelebb van - földközelben a Mars majdnem másfélszer olyan távol van, és nyilván jóval ritkábban is kerül földközelbe, mint a Vénusz.
2015. júl. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Azért (is) érdekes, mert elképzelhető, hogy korábban nagyon hasonló volt a Földhöz, és most a Föld egyik lehetséges jövőjét láthatjuk ott.
2015. júl. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Egyszer csillagászat órán mondták, hogy a Vénusz felső légkörében olyan anyagot találtak, aminek nem szabadna ott lennie, hacsak nem bakteriális átalakítás útján került oda, szóval lehet, hogy a felső légkörben élnek bacik.
2015. júl. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Olyan sűrű a légkör, és olyan viharos az egész hogy szinte lehetetlen belátni alá. A felszínen pusztító nyomás és hőmérséklet uralkodik, nem tudni mi van odalent, lehetséges hogy egyszer egy élhető bolygó volt, az élhető övezetben van, csak halott a légköre. szerintem elég érdekes bolygó.
2015. júl. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenkinek ment a pacsi!
2015. júl. 15. 23:16
9/9 sadam87 válasza:
Leszálló egységből azért is küldtek olyan sokat, mivel az ottani körülmények között legfeljebb pár óráig maradt működőképes a felszínen a szonda. Szóval a Marson egyetlen felszíni szondával lényegesen több mérést lehet végezni, mint a Vénuszon az összes eddigivel.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!