Vajon mekkora lehet - REÁLISAN felmérve - az emberi agy memóriakapacitása?
Erről a kérdésről egy héttel ezelőtt kezdtünk el beszélgetni a barátommal, miután megnéztünk egy sci-fi filmet (alias Csepi). (tudom, erre azt fogjátok írni, hogy eleve itt a baj)
Ő azzal jött, hogy az emberi agy kapacitása informatikai mértékkel gigabájtokban mérendő, ÉS hogy ezt tudományos kísérletek támasztják alá, bla-bla-bla..... merthogy az alvás alatt is az aznap megtörtént eseményeket dolgozzuk fel, és ez igazolja, hogy másodperces felbontással jegyzünk meg mindent, ésatöbbi-ésatöbbi.
Tudom, hogy a barátomról van szó, és nem fogom ilyesmi miatt elítélni, de ez akkor is.... NONSZENSZ.
Namármost, ha az emberi agy kapacitása gigabájtos nagyságrendű lenne, akkor ELVILEG bárki röhögve tudna bemagolni mondjuk egy történelem, biológia, vagy fizikakönyvet egyik napról a másikra betűről betűre. Hisz az csak pár száz kilobájtnak felel meg; DE ha még vizuálisan is gondolkodnánk, akkor se lenne az több pár tucat megabájtnál. De ez valahogy mégse meg senkinek, a többségnek még a töredéke sem. Legeslegföljebb egy/két, és tényleg csak egy-kettő zseninek mondjuk évszázadonként.
Szerintem pl. ilyen egyszerű dolgok is rámutatnak arra, hogy nem olyan nagy az emberi emlékezőképesség, mint ahogy azt hinnénk, ill. akarnánk hinni. Az pedig VALÓBAN már számtalanszor bebizonyosodott, hogy Urban Legend az, hogy ilyen téren a természet akkora ráhagyással dolgozna, mármint ez alatt arra gondolok, hogy olyan kapacitásokat tartogatna, amik alapvetően rejtettek, nincsenek kihasználva.
Ha ilyen memória kifejlődésére lehetősége/adottsága/ideje lett volna a természetnek, akkor azt nem tartalékolná, hanem egyből használná, mert kőkemény evolúciós motivációja lenne rá, nemde?
Szóval szerintem az sem igaz, hogy olyan memóriakapacitás lenne az agyban, ami nem nyílvánul meg egyből.
Nektek mi a véleményetek erről a témáról?
"Másrészt pedig agyvérzés utáni képességzavarok megszűnése nyugodtan tekinthető regenerációnak."
Erre tudnátok példákat mondani? Az nem csak az az eset, amikor az agy kevésbé (v. nem használt, márha ilyen valóban lenne) használt területei átvesznek szükségszerűen olyan funkciókat, amiket el tudnak még látni (mert nyilván nem annyira specifikus képességről van szó).
Az agy redundáns felépítésű - méghozzá az egyes területek szét is lehetnek szórva. Ezért aztán sérülés után maradhat terület, ami még tartalmaz valamilyen használható információt - csak be kell üzemelni, hogy jól működjön.
A többit pedig újratanulja az agy: tehát csökkenti a redundanciát, és egy olyan területet, aminek idáig más feladata volt, átszervez erre.
"Nem használt" területek nincsenek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!