Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol a vége a Világegyetemnek?

Hol a vége a Világegyetemnek?

Figyelt kérdés
Vajon hol van a Világegyetem vége? Van e egyáltalán vége a Világegyetemnek? A tér vajon végtelen e vagy véges? Köszi!

2015. jún. 10. 17:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Itt. Közvetlen egy mm-en belül, csak nem látod, mert fény nem érkezik onnan és az érzékszerved téridőben mozgatod és ott az sincsen


Az univerzum olyan,mint a szappanbuborék vagy a lufi, felfújódik és te a hártyában vagy, közvetlen melletted semmi sincs vége van a világnak, csak nem szerzel róla tudomást

2015. jún. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%

Sehol sincs olyan vége, amit te is láthatnál.

Olyan, mint egy lufi: ott is körbe-körbe szaladgálhatsz, és sose áll eléd semmiféle fal, ahol vége lenne az egésznek.

2015. jún. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

A Világegyetem elméletileg megmérhető kiterjedésű, de ha benne elkezdesz elmenni a "végéhez, soha nem érhetsz oda, mert végtelen.


A paradoxont az okozza, hogy nincs olyan, hogy a Világegyetemen kívül.

2015. jún. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Einstein szerint véges de határtalan, mint egy gömb felszíne. De erre közvetlen bizonyíték nincs. Elméletben az is lehet, hogy végtelen, és az is, hogy a határnál elkezd "furcsán" viselkedni, pl. elkezdesz körbe-körbe mozogni anélkül, hogy kanyarodnál, vagy a középpontjában találod magad, vagy elkezdesz konvergensen lassulni, vagy egyszerűen végtelen nagy semmi van minden létező dolgon túl, vagy megszűnsz létezni, ha átléped a határát (akár a termodinamika 1. főtételét is felülíró módon egyszerűen semmivé leszel).
2015. jún. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13%
A Világegyetemünk (nem szerencsés ez az elnevezés, kiderül miért) valahova tágul, tehát még nincsen ott mindenütt. Ezért elképzelhető valamilyen frontfelület, ami a külső részét, peremvidékét képezi és az tágul a leggyorsabban, fénysebességgel, mivel egy fényudvarnak (gömbnek) kell öveznie, ami elöl jár a tágulásban. Hogy azon túl mi van, nem tudható, de az is része (kell legyen) az egyedüli Univerzumnak, mivel abból nevezéktanilag is csak egy van, nem lehet több. Az a táguló rész, ahol mi is vagyunk, csak egy része lehet a valódi Nagy Világegyetemnek, amiről (szerkezetéről és nagyságáról) pedig még elképzelésünk sem lehet. Itt van a buktató az elnevezésben, hogy önálló világegyetemnek véljük azt, a miben vagyunk, holott sehol sincs valóban vége, legalábbis józan ésszel beláthatóan nem. Ha valaminek valahol ismert vége van, ott valami ismeretlen másnak kell kezdődnie, így aztán nincs se vége, se hossza az EGÉSZ-nek, ami pedig minden körülmények között csak EGY. Így gondolom, bár nem teljesen értem magam sem.
2015. jún. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vagy az is lehet, hogy átlépsz egy szomszédos Világegyetembe egy fraktálszerű Világmindenségben (multi/omniverzum), ahol minden nagyon-nagyon hasonló lesz az ittenihez, de mégsem azonos. Azt hiszed, "körbeértél", szépen hazarepülsz a Földre, aztán otthon találkozol az alteregóddal, aki veled ellentétben nem indult el világhatár-kereső expedícióra.
2015. jún. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

#5-nél ott a félreértés, hogy a Világegyetem nem "tágul", mert nincs "hova", merta Világegyetemen kívül nincs tér.


A jelenlegi álláspont szerint a Világegyetemben a tér és idő "inflálódik", a Nagy Bumm pedig ugyanezen ok miatt nem volt robbanás (explosio).

2015. jún. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 SwapP ***** válasza:
100%

Az univerzumnak van egy belátható térfogata, ami egy 13,7 milliárd fényév sugarú gömb. Azon kívül nem tudjuk mi van. Ez a körbejárhatóság-végtelenség duma már egy ideje járja ezt az oldalt, nagyon rosszul tudják sokan. A körbejárható nem végtelen, véges a térfogat, felszín...stb. A végtelenbe ha elindulsz előre, soha többet nem teheted ugyan oda a lábad. A világegyetem tágul, folyamatosan növekszik a térfogata, és tudjuk, hogy fénysebességnél gyorsabban, azaz semmiféle fényudvar nincs ott a peremvidéken. Hogy is lehetne, ha a fény "nem éri utól a teret"?



Annyit tudhatunk, hogy azon a területen, ahol vagyunk, 13,7milliárd éve van fény. Többet nem.


A kérdésre válaszolva, egy nagyon rövid pillanatig az univerzum véges, másrészt végtelen. Vagy ha azt nézzük, Sosem jutunk el oda, ezért megint csak végtelennek tekinthetjük.

2015. jún. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nincs vége. Van még pár dolog amit egy ember nem tud felfogni. Olyan hihetetlenül nehéz elképzelni a végtelenségbe nyúló sötétséget és vákuumot? Emberek vagyunk a fenébe is, nem számítógépek, használjuk már ezt ki.
2015. jún. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8-hoz:

Jó amit írtál, csak egy apróság hozzá:

Ezt úgy szokták megfogalmazni, hogy véges, de határtalan.

2015. jún. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!