Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért kellett nekünk technológ...

Miért kellett nekünk technológia, technika új vívmányai? Nem lenne-e jobb visszatérni a kevésbé modern világhoz?

Figyelt kérdés
Az emberek által kreált technológiának köszönhetően destruktív hatást észlelhetünk környezetünkben. Például légszennyezettség, és sorolhatnám. Ami mégis a legfontosabb és kiemelném az elgépiesedés, és a kapcsolatok elszemélytelenedése. Ez a folyamat már megindult a XX. században, ma hatványozottan van jelen. Ha mindenki másként gondolja hajlandó vagyok elfogadni, várom az érveket, ellenérveket, bármit.
2015. máj. 8. 21:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én nem mennék vissza. Jó, néha rendezvényeken eljátszom, hogy a középkorban élek, de ennél több nem is kell. Ebben a modern világban van mit ennem, tiszta, fertőzésmentes vizet iszok, nem fázok télen a házamban, nem kell naponta elkutyagolnom a szomszéd városba (21 km), bármikor beszélhetek a családtagjaimmal és nem rettegek attól, hogy egy elfertőződött sebbe belehalok, csak hogy párat említsek.
2015. máj. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Tulajdonképpen a 70' években megvoltak a tervek környezetbarát oxigénnel, vagy vízzel hajtott autókra. Ha jól tudom 2 magyar feltaláló akarta publikálni majd az olaj bizniszben érdekelt úriemberek adtak nekik egy rahedli lóvét hogy x évig ne alkossanak ilyen autót. Belementek, majd x év múlva különös körülmények közt elhaláloztak..."


Urban legend. Oxigénnel nem igazán lehet autót hajtani, mivel az oxigén az oxidálóanyag, ami a redoxireakciókban vesz részt, önmagában nem éghető. Kell mellé valamilyen anyag, amit redukálni tud, pl. benzin, fa, szén, hidrogén, akármi más. Viszont ilyen járművek pedig készültek, csak nem terjedtek el, mert a benzin fajlagos energiatartalma még mindig nagyobb, mint a fáé, széné, könnyebb, egyszerűbb és kényelmesebb üzemeltetni őket.


A hidrogénhajtással az a baj, hogy a hidrogén csupán egy proton, ami nagyon picike, és így átdiffundál a legtöbb anyagon. A vaslemez pl. olyan számára, mint a víznek a neccharisnya, egyszerűen átszivárog rajta. Másrészt nagyon agresszív, robbanásveszélyes anyag, lényegesen reakcióképesebb mint mondjuk a metán vagy a propán. Ezeket figyelembe véve pedig sokkal jobb és biztonságosabb választás a metán, etán, propán a járművek meghajtására, és ilyenek készülnek is (pl. LPG).


A vízzel meg az a baj, hogy olyan alacsony energiaszintű a vízmolekula, hogy rengeteg energiát igényel a hidrogén lebontása az oxigénről. Ezt csak igen magas hőmérsékleten vagy rengeteg elektromos energia befektetésével lehet csak megoldani, amelyek mellett így arányosan magas lesz a veszteség is.


Ezek mellett azért folyamatosan próbálkoznak, kísérleteznek a víz hajtással, hogy jobb hatásfokot érhessenek el, de egyelőre még mindig a fosszilis energiahordozókon alapuló technika a legkifizetődőbb. Majd ahogy apránként fogy a Föld kőolajkészlete, úgy lesz egyre magasabb az ára a fosszilis üzemanyagnak, így válnak majd egyre versenyképesebbé a másféle meghajtásokon alapuló technológiák. Nincs ebben semmiféle összeesküvés-elmélet.

2015. máj. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!