Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy alakulnak ki rétegek?...

Hogy alakulnak ki rétegek? Miért vannak a régi települések 2-3 méterrel a felszín alatt?

Figyelt kérdés
2015. máj. 5. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Több oka is lehet...pl pompei vulkánkitörés után lerakódott a por és hamu...vagy soksok ezer év alatt lerakódik a por, a szél odahordja a homokot stb...
2015. máj. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De például a 2. vh-s bombák? Hogy kerültek a föld alá, például Budapesten rendszerűen találnak bombákat.
2015. máj. 5. 13:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A várost újjá kellett építeni...nyilván egy két ilyen bomba krátert hagyott maga után, es 1-2 ilyen bomba nem detonálódott.. Nem vették észre, hogy ott van, betemették, aszfaltoztak, most meg kiássák.
2015. máj. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában azért kell egy régi lelethez mélyre ásni, mert időközben szárazföldi üledék rakódott rá. Ez hasonló ahhoz, ami a tengerfenéken vagy folyók, tavak fenekén rakódik le.


Háborús bombák meg sokfélék vannak. Amit repülőről dobtak le és nem robbant fel, az mélyen a földbe fúródott, utólag akár össze is lehet keverni a krátert egy felrobbant bombáéval. A többi aknából meg különböző mélységekben vannak, és általában a mélyebben maradtakat találják meg később. Ahogy írták, ráépítenek, véletlenül rádolgoznak egy csomó földet, stb.

2015. máj. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ilyen bombák általában nem egyesével hullottak, hanem 2-3-5-10 darabot dobtak le egyszerre. Egy ilyen sorozat elég szép pusztítást tud végezni. Tegyük fel, egyik bomba lehullik egy ház udvarára, felrobban, és csinál egy nagy krátert az udvar közepére. Biztosan senki sem fogja összetakarítani a romokat, miközben bombázás folyik. Aztán következő sorozatban leesik egy "besült" bomba ugyanebbe a kráterbe. Egy harmadik sorozat egyik bombája pedig ráesik a házra és szétnyomja azt, a padlás és az oldalfal pedig beleborul az előző kráterbe, amelyikben a besült bomba is pihengél.


Az újjáépítés során nem nagyon pucolták ki ezeket a bombatölcséreket, jobb dolguk is volt ennél akkoriban az embereknek. Szépen elegyengették rajta a romokat, és építettek rá utat, házat, vagy csináltak belőle teret. Így aztán ezek a bombák a mai napig is ott nyugszanak a föld (és romok) alatt.

Ha csak a kilőtt bombák egy ezreléke sült be, és csak minden századikat nem találták még meg, akkor - beleszámítva nem csak a nagyerejű, többszáz kilós bombákat, hanem a lövegeket, gránátokat, aknákat és minden mást is - még mindig százával nyugodhatnak a föld alatt 1-5 méterrel a különböző "bombák".

2015. máj. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy adott tájegységen 2 dolog történhet:

- az erózió odahordja az anyagot máshonnan,

- vagy elviszi.

Első esetben ami most ott van, az egy idő múlva szépen be lesz temetve... a második esetben pedig eltűnik, az alkotó atomjai máshova kerülnek, de teljesen szétszóródva.

2015. máj. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!