Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Antigravitációs jármű?

Ahihihi23 kérdése:

Antigravitációs jármű?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetne lebegtetni egy kisebb űrhajót, pl szobahőmérsékletű szupravezetéssel, antigrvitációval, vagy egyéb módszerekkel? És kb mikor lessz egy ilyen módszer teknológialiag lehetséges?

2015. máj. 3. 14:52
 1/4 2xSü ***** válasza:
100%

> Hogyan lehetne lebegtetni egy kisebb űrhajót, pl szobahőmérsékletű szupravezetéssel, antigrvitációval, vagy egyéb módszerekkel?


Ha tudnánk, akkor nem itt válaszolgatnánk, hanem törölgetnénk a Nobel-díjat.


És kb mikor lessz egy ilyen módszer teknológialiag lehetséges?


Teknológiailag sehogy, teCHnológiailag akkor, ha a puszta fikción – antigravitáció – kívül valami kézzelfogható, valóban létező dolog lesz a kezünkben.

2015. máj. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Strigi ***** válasza:
Az antigravitáció komoly elmélet. Egyesek szerint a Világegyetem életének legelső szakaszában jelentős szerepet játszott és így nem lehetetetlen, hogy ma is létrejöhet bizonyos körülmények között. Ez egészen konkrétan a gravitáció ellentétét jelenti. De kísérleti jelek még nem állnak rendelkezésre.
2015. máj. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2xSü ***** válasza:

A Világegyetem keletkezésénél, meg úgy általában szerepet kaphat egy általános taszító erő. Hogy aztán mi köze a gravitációhoz, az külön kérdés, de einsteini értelemben tekinthetünk annak bizonyos jelenségeket.


De itt azért a kérdező földi viszonyokba képzeli bele az egészet, ahol nincsenek óriási tömegek, nincs fénysebességet megközelítő sebesség, tehát valahol le le kellene tudnunk írni a klasszikus mechanikával is az egészet.


Két test között fellépő gravitációs erőt fel lehet írni: F = G * m * M / d²


Oké. Ebből a G konstans. Az M jelen esetben a Föld tömege, ami adott. A d a távolság, ami egyrészt skalármennyiségként eleve nem lehet negatív, másrészt a négyzeten is van. Ami negatív lehet az a test tömege, az m. Nézzünk meg egy ilyen hipotetikus negatív tömeget. A gyorsulása kiszámítható:


F = m *a

a = F/m


Csakhogy itt az erő is, a tömeg is negatív lenne, tehát egy ilyen hipotetikus negatív tömeg ugyanúgy a Föld felé esne. Másik oldalról logikus is, hiszen:


a = (G * m * M / d² ) / m = G * M / d²


A földfelszínre behelyettesítve ez pont a 9,81 m/s² gyorsulást adja ki, ami mindentől függetlenül ennyi itt a föld felszínén, így a tömegtől is függetlenül ennyi.


Szóval antigravitáció ilyen módon nem igazán képzelhető el. Ha találnánk is valami tömegek közötti taszító erőt, azt nem nagyon hívhatnánk antigravitációnak. Meg ilyen esetben oké, hogy lenne egy taszító erő, de azt lehet, hogy nem lehetne szabályozni, pont egyensúlyba hozni a gravitációs erővel.


Akkor már inkább egy helikopter. Olcsóbb is, egyszerűbb is, gondolom az is finomodni fog még az idők során. Vagy valami mágneses elven működő valami.

2015. máj. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Antigravitációs jármű? Ha ez alatt simán csak annyit értünk, hogy valamilyen módon legyőzzük a gravitációt (de nem a levegőre támaszkodva, különben légüres térben nem működne), akkor kell egy hajtómű, ami ki tud fejteni legalább akkora erőt, amely ellensúlyozni tudja a hajtott tömegre ható gravitációs erőt.


Ha viszont ténylegesen azt értjük antigravitáción, hogy egy testre ható gravitációt semlegesítjük, vagyis az adott test egy környezetében nem érzékelni gavitációs erőt, az nyilván azt jelenti, hogy a téridő görbületét kell megszüntetni - merthogy mai ismereteink szerint a gravitáció a téridő görbülete. Nos, ezt viszont egyelőre nem tudjuk. Mert ehhez egy Föld méretű bolygó által okozott téridő görbületet kéne "kisimítanunk" egy ennél sokkal kisebb méretű és tömegű test körül, de ehhez legalább akkora energia kellene, mint amekkorát a Föld tömege képvisel. Ha lehetséges is, akkor valószínűleg vagy jobban meg kell hozzá érteni az általános relativitáselméletet, vagy tovább kell fejleszteni azt.

2015. máj. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!