Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogyha a vonaton...

Miért van az, hogyha a vonaton felugrok, ami gyorsan megy, akkor nem megy el allatam a vonat, hanem ugyan arra a pontra érkezek vissza, ahonnan elugrottam? És ha Kiállok a jármű tetejére miért nem érvényesül ez?

Figyelt kérdés
2014. szept. 17. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vonattal együtt mész, mi az az erő, ami ettől eltérítene vízszintes irányban?

A gravitáció függőlegesen hat.


A jármű tetején viszont van egy enyhe kis szellő, ami talán odébb tud sodorni.

2014. szept. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az ellenszél a ludas.
2014. szept. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyébként honnan tudod, hogy a vonat tetején nem érvényesül ez, kipróbáltad? :D
2014. szept. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem probaltam..:DD koszi a valaszokat!
2014. szept. 18. 08:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor indul a vonat (gyorsul) és ugrasz, akkor bizony ki fog menni alólad (és esel egy bazinagyot).


Induláskor ezt a tehetetlenséget érzed, ahogy (kicsit) belepréselődsz az ülesbe, ahogy a vonat gyorsítja a testedet is.


Amikor már felgyorsított, és (többé kevésbé) állandó sebességgel megy, akkor már a te tested is ugyanazzal a sebességgel halad, tehát egymáshoz képest nem mozdultok el, kivéve a te ugrásod, ami csak felfelé hat.


A vonat tetején utazva is ugyanez a helyzet, csak ott közbejön a levegő, ami ugye nem mozog azonos sebességgel, szóval szépen elküld hátrafelé (ezt érzed nagyon erős szélnek).

2014. szept. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Amelyik szót Ön keresi az a légellenállás. Zárt térben a levegő is veled együtt mozog. A vonat tetején mikor felugrasz, veszítesz a sebességedből a légellenállás miatt.
2014. szept. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2014. szept. 19. 19:59
 8/8 anonim válasza:

Bocs ezt nem bírtam ki.

Először is az közegellenállás.

Másodszor ennyi erővel a föld is forog meg k**va gyorsan mozog a világűrben akkor ugrasz egyet és ott maradsz??IGEN NEM REPÜLSZ EL A PI**ÁBA!!!

2017. márc. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!