Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia! Ha van egy egyensúlyi...

Kémia! Ha van egy egyensúlyi reakció, például az ammónia előállítása akkor a nitrogén reakcióban betöltött szerepe az az hogy oxidáló vagy redukálószer? És égésnél?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 14. 15:23
 1/4 Silber ***** válasza:

Az ammóniában a nitrogénnek -3, a hidrogéneknek +1 az oxidációs foka. Ergó a nitrogén redukálódott, a hidrogén oxidálódott.

Ennélfogva a nitrogén oxidálószer, a hidrogén redukálószer.

Az "égés" pedig egy elég tág fogalom.

2015. ápr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az égés MINDIG oxidáció, itt a Földön oxigén-tartalmú atmoszférában legalábbis konkrétan oxigénfelvételt jelent. PL. a szén égés során szén-monoxid vagy szén-dioxid lesz.
2015. ápr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt én is meg tudtam volna állapítani, csak nem tudtam ezt kell-e csinálni. :)

Az égést úgy gondoltam, hogy például ha nitrogén ég. Akkor 0-ról +2 lesz, tehát oxidálódik (az oxigén oxidálja), ő maga pedig redukálószer? :)

2015. ápr. 14. 15:40
 4/4 anonim ***** válasza:

igen

elektronegatívabb lesz az oxidálószer

2015. ápr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!