Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azt gondoljátok, hogy a...

Azt gondoljátok, hogy a matematika mindennek az alapja?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 4. 23:17
1 2
 1/18 Ozmium42 ***** válasza:
66%
Én inkább azt gondolom, hogy a matematika az Univerzum nyelve. Ezzel lehet visszafejteni és megérteni a működését.
2015. ápr. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
2015. ápr. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha nem is mindennek az alapja, mindenben jelen van (legalábbis ebben az univerzumban). Ahogy valaki előttem fogalmazott, az univerzum nyelve (egyik nyelve).
2015. ápr. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
A bennünket körülvevő valóság meglepően jól leírható matematikai képletekkel. Szerintem a matematika , a logikus gondolkodás segít mindennek a megértésében.
2015. ápr. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Gabooorka ***** válasza:
0%
Hát ezt nem biztosra tudhatjuk, mert ezt a matematikát az ember hozta létre csak aazértt, mert alapjában biológiailag imádunk tudni, vagy mondhatomutalunkm utálunk nem tudni dolgokat. Amit te matematika néven ismersz az nem biztosan tükrözi a valóságot. Lehet, hogy semmi sem igaz abból ami le van írva, de eddig még senki sem mondta azt, hogy 1+1 az nem is 2. Meg van az esély, hogy tényleg, viszont, ha most egyszer csak bejelentenék abszolút senki sem fogadná el. Ezek után a válaszom egy igen, de gondolom már eléggé kivesézték neked.
2015. ápr. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
Szerimtem a matematikával mimdent le lehet írni,és ez magyon érdekes,a fizikána,kémoának,zenének,földrajznak,elektromos dolhoknak,a matematika az alapja mindegyiket le lehet vele irni
2015. ápr. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
#5: Szerintem meg a matematika alapvetően kódolva van az univerzumba, annak működésébe, az ember csak felfedezte ezeket az értékeket és összefüggéseket, és neveket adott nekik.
2015. ápr. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

@Gabooorka

Ha leteszünk az asztalra két almát, meg három almát melléteszünk, akkor lesz ott valami alma mennyiség. Ha leteszünk egy almát, aztán négyet, akkor ugyanaz a mennyiség lesz ott. Ez akkor is igaz, ha nincs ember a környéken, csak a fáról potyognak.

A matematika egy olyan szimbólumrendszert használ, amit az ember alkotott, de a szimbólumok mögött természetes fogalmak állnak, és azokra igazak lesznek a leírások és következtetések. Az összefüggések tőlünk függetlenek, mi csak felfedezzük és használjuk.


Amúgy a matematika ha nem is mindennek, de a természet leírásának mindenképpen az alapja. (Az irodalomnak vagy a művészeteknek például nem. :D)

2015. ápr. 5. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

> „a szimbólumok mögött természetes fogalmak állnak”

Itt megjegyzem, hogy olyan matematikát is lehet csinálni, aminek semmi köze nincs a természethez. Azt feltaláljuk vagy felfedezzük? Még a „legtermészetesebb” matematika sem felel meg PONTOSAN a természetnek, itt is ugyanúgy jogos a kérdés, hogy azt mi kitaláltuk vagy csak felfedeztük, és hogy mennyire független tőlünk.

2015. ápr. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"olyan matematikát is lehet csinálni, aminek semmi köze nincs a természethez"

Igen, de azt inkább csak számmisztikának nevezném. Amikor meg nem egyezik a természettel, az már a gyakorlati alkalmazása, pl. fizika. De az egy más jellegű probléma.

2015. ápr. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!