Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi volt az ősrobbanás kiváltó...

Mi volt az ősrobbanás kiváltó oka?

Figyelt kérdés
Lehet hogy erre nem lehet rendesen válaszolni, de egy próbát megér :)

2015. márc. 27. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég felfoghatatlan. Lehet, hogy már nem fért el olyan sok energia olyan kis pontban?
2015. márc. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De nyilván azért történt meg (az elmélet szerint), mert volt rá esély, hogy megtörténjen.
2015. márc. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
81%
Babot ettem.
2015. márc. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az hogy sok volt rá az esély nem magyarázat. Kell lennie egy katalizátornak. Az energiának is vannak típusai, milyen típusú energiából állt a szingularitás?

Csak arra lennék kíváncsi hogy mitől tört el a mécses robbant ki egy atomnál is kisebb pontból a minden? Egyáltalán vissza tudjuk nyomozni ezt?


#3, vicces volt, majdnem nevettem, vagy sírtam... nem is tudom.

2015. márc. 27. 21:53
 5/7 anonim ***** válasza:

A big bang vagyis magyarul ősrobbanás alapból egy gúnynév, mert annyira nagy baromságnak tartották az elméletet, és a mai napig csak elmélet, szóval az sem 100% hogy igaz, hiába mutat nagyon sok dolog abba az irányba.


Nem tudom milyen energia volt, sajnos annyira nem értek hozzá, de szerintem általunk nem ismert energiáról van szó. Az is fura kérdés, hogy kisebb volt-e kezdeti állapotban mint egy atom, hiszen nem volt tér, vagyis téridő előtte, vagyis az általunk ismert távolság fogalom nem használható, ugyan így az általunk ismert sebesség fogalma sem, amikor elkezdett tágulni, így tágulhatott a "fénysebességnél gyorsabban", de ezt sok szemszögből nézhetjük, hiszen maga a téridő tágult, nem a térben valami.


Bármi is volt az oka, maximum elméletet tudunk rá felírni, meggyőződni róla sosem fogunk tudni, maximum ha "kívülről" tudnánk tekinteni a saját "terünket", de nem hiszem hogy az lehetséges.

Nem lepődnék meg, ha rendszeresen történnének ősrobbanások és rendszeresen létrejönnének univerzumok, és ez egy minden napos dolog lenne. Lehet abban a világban, ahol ez felfogható lenne, ott nem ritkább vagy értékeltebb jelenség egy ősrobbanás, mint a mi világunkban a mi felfogásunk alapján ahogy egy foton például a szemedbe csapódik.

2015. márc. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem mire gondolsz :). Bár úgy tudom az ősrobbanás a legvalószínűbb és legalátámasztottabb elmélet mind közül.
2015. márc. 27. 23:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt senki sem tudja.
2016. júl. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!