Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az elég erős fény képes...

Az elég erős fény képes átvilágítani egy acéllemezt?

Figyelt kérdés
Nem röntgenre gondolok vagy bármilyen ultrahangos trükkre. Vegyünk egy ledet és egy összehajtott papírt. Egy gyengébb led nem világít át egy összehajtott papíron de egy erősebb már igen, sőt akár az ujjaid is átvilágíthatod vele. Ha lenne egy elég erős fényforrásunk, képes lenne átvilágítani keményebb/tömörebb anyagokat? Mondjuk a fémet. Azt már nem kockáztatom meg hogy egy tükröt mert nem akarok fogyatékosnak tűnni :3

#fény ##magic
2015. márc. 18. 01:09
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes és kevésbé értelmes válaszokat is :D nos, a kérdés abból jött hogy volt egy ledes öngyújtóm, kék fénnyel, és viszonylag erős. Befogtam az ujjammal és vöröses-narancsos fény jutott át az ujjaimon. Szóval lényegében ez nem a fényerőtől függ, értem, köszönöm :)
2015. márc. 18. 17:40
 12/24 Vree ***** válasza:

Nem a fényerőtől, a hullámhossztól. :p

(Sir Butcher már elmondta)


Amúgy a röntgen és a rádióhullám is fény (elektromágneses sugárzás), csak más hullámhosszon.


Lényegében úgy képzeld ek, hogy minél nagyobb a hullámhossz, annál 'szélesebbek a fény rezgéshullámai. Ha kicsi, akkor át tudnak menni az anyag részecski között. Ha nagy, akkor nekik ütközik és nagyobb része elnyelődik (hővé alakul) vagy szétszóródik.


De a fémek amúgy különlegesek, hála ennek a dolognak:

[link]

[link]


A "bőrhatás" azt mondja, hogy a váltóáram jó vezető anyagban úgy oszlik el, hogy az áramsűrűség a felületén a legnagyobb.

Ahogy Maxwell törvénye is mondja, jó vezetőkben az elektromágneses hullám amplitúdója exponanciálisan csökkenni fog, ahogy beljebb haladsz.

A "bőrmélység" azt adja meg, hogy milyen mélységben csökken az amplitúdó 1/e-re.


A fémes anyagoknak nagyon alacsony bőrmélysége van, tehát a fény nem tud áthatolni rajtuk. (Ezért is tükröződnek, már ha tiszták nyilván.)

2015. márc. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Fényvezetésről hallottál már?

Nem a csonton megy át a fény ilyenkor, hanem szépen megkerüli. A testi szövetek eléggé átlátszóak, csak a csont nem, meg a zsír.

2015. márc. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

@13


3-as vagyok, ugyanezt mondtam, de lepontoztak valamiért

2015. márc. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
rendben, rendben, értem, de kezd egy kicsit mélyebbre menni a téma, lassan nem tudlak követni titeket :D, és nem én pontoztalak le titeket, de valahogy a megkerüléssel én sem értek egyet. A fény nem egyenes vonalban terjed? Ha így van akkor elvileg ekkora erősségű fény nem "kerülné meg" a kezem és válna kékből sötét naranccsá, bőr színűvé.
2015. márc. 19. 18:39
 16/24 anonim ***** válasza:
Nagyon durva hiányosságaid vannak, ha azt hiszed a fény egyenes vonalban terjed
2015. márc. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

De, egyenesen terjed, csak ugye az ujjadban sokszor megtörik.

Valamint az a kék LED gyanús nekem (hogy több frekvencia is van benne - prizmával vizsgáltad már?)

Esetleg az adatlapja?

Az egyiket nyilván jobban elnyelik a szöveteid.

2015. márc. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
"Nagyon durva hiányosságaid vannak, ha azt hiszed a fény egyenes vonalban terjed" Te hallod... te... általános iskola fizika. Ha mutatsz nekem olyan fénysugarat ami kanyarodik, én esküszöm meghajolok. A fény "visszapattanhat", de nem kanyarodik, ha a gravitációt nem számítjuk, ezt még én is tudom. Kedves előttem lévő, csak egy egyszerű öngyújtó led, erős kékes színnel világít, prizmám nincs, de ha azt mondod megtörik, már hihetőbbnek hangzik mint a "megkerüli" :3
2015. márc. 20. 14:52
 19/24 anonim ***** válasza:

pl


[link]

2015. márc. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Ez hol kanyarodás? 0.o ez fénytörés.
2015. márc. 20. 18:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!