Amikor belenézünk egy erős fényforrásba, miért van/mi az a kékes-zöldes fény, amit utána látunk a fókuszpont helyén egy darabig?
Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 20:35
1/4 anonim válasza:
Ha utánaolvasol, hogy hogyan látsz,akkor ott leírjak pontosan, hogy melyik színeket érzékeled előbb, melyikeket később, mert ugye a szem az színeket érzékel. Ha jól tudom ezért.
2/4 anonim válasza:
Ugy tudom hogy a szem egy bizonyos hullámhosszágú fényt észlel. (Látható fény alá "szinek"). Két féle látó receptor sejt van. Az egyik sötétben "müködik jól", a másik meg amikor elég fény van.
3/4 anonim válasza:
Amikor a szemed nagyon erős koncentrált fényt kap akkor a sok impulzustól úgymond "beleég" a fényforrás mintája a retinába. Annyi történik hogy azok a sejtek amelyek közvetlen kapták a fényt "kisülnek" és kell egy kis idő mire újra feltöltődnek. Gyakorlatilag ezt az állapotot "látod" ilyenkor:
4/4 anonim válasza:
Utolsóéval értek egyet.Ha a retinán lévő fény érzékeny csapok erős/intenzív terhelést kapnak kicsit begerjednek,így azok akkor is küldik a jelet az agynak amikor már nem is kapnak fényt kívülről..
Ez a tulajdonság erős szemdörzsölésre is előjön,és amikor azt mondjuk : káprázik a szemünk,.. az ezen fény-csapok játékáról van szó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!