"A világegyetem folyamatosan nő. " De hova nő? Miért, mekkora? És hol a vége?
Aki ezt a kérdést meg tudja válaszolni és bizonyítja is akkor ő a világ legokosabb embere.
Senki sem tudja a választ.
Elméletileg minden relatív lehet ,hogy a világegyetem nekünk nagy mert mi picik vagyunk ,de ennyi erővel a mikrobáknak is nagy a tenger mert ők is picik nem?
Nem tudjuk ,hogy mi miért történt.Talán mi is csak egy nagy összetett valami játékszere vagyunk...
Remélem azért egyszer valaki kideríti.
Erre a kérdésre soha senki nem fogja biztosan tudni a választ,csak találgatnak a tudósok is.Az univerzum tágulása hozza létre "maga előtt" a teret és az időt.Nincs vége,vagyis ezt az ember nem tudja elképzelni.Az ember csak olyan dolgokat ismer,ami véges.Az asztalnak,a háztömbnek,a focimeccsnek,mindennek.De a világegyetem olyan nagy,hogy már magát ezt a hatalmas teret sem tudjuk felfogni!Gondolj csak bele,hogy a mi Galaxisunk mérete 100.000 fényév,vagyis az egyik végéből a másikig a fény 100.000 évig utazik.A világegyetemben több milliárd galaxis van,és azok a galaxisok is több ezer fényévre vannak egymástól!Már ha csak ebbe belegondolsz,ezt sem lehet pontosan felfogni,akkora hatalmas távolságok.Arról nem is beszélve,hogy azok a távcsövek,amelyekkel megfigyelik a csillagokat,csak bizonyos távolságra látnak el.Ki tudja,hogy mi van ott,ahová nem látunk el....
Ezt szerintem soha senki nem fogja tudna megválaszolni,vagy ha egyszer mégis,akkor az még nagyon sokára lesz.
Amúgy izgalmas a téma,engem is nagyon érdekel.Ezeket az infókat is a National Geographicból tudom.Ha valami baromságot írtam,bocsi érte!!
Állandóan a végtelenen gondolkozom mostanában:D
Nem tudom elképzelni, hogy 1 és 1,000001 között is végtelen szém van és 1 és 100000000000000000000000 között is. Ezt hogyan? Olyan lehetetlen..
Vagy van egy 1°-os szög. És annak a szögtartománya végtelen. De ami a szögtartományon kívül van, az is végtelen! Hihetetlen. Remélem, majd kinövök ebből, mert megsavanyodva fogok élni:D
16L voltam.:D
Hat ebbe azert ne savanyodj bele. Az 1 es az 1,000000000001 valamint az egy es a tiz kozt is azert van vegtelen szam, mert a tizedesek is vegtelen szamuak lehetnek. Ez szerintem inkabb matematikai megkozelitesben erdekes. Integralas, derivalas, muveletek fuggvenyekkel, egyebek.
Az urrol meg ennyit, hogy allitolag a gravitacio miatt a ter is gorbul, tehat ha elindulnal es ugymond egyenesen mennel, akkor elobb utobb visszajutnal arra a helyre ahonnan indultal. Mondjuk vegtelen-1 ido alatt.
Az utolsóhoz:
az elobb-utóbb = soha, mert ahhoz gyorsabbnak kellene lenni a fénynél. Így mondták a TV-ben (vagy olvastam, nem tudom), még nem gondolkoztam ezen.
A végtelen és a nulla csak egy idealizált matematikai fogalom. Ha a fizikai törvényeket is figyelembe vesszük, akkor például létezik egy minimális távolság és idő egység, a Planck idő és a plank hossz. Ezek részecskefizikai mennyiségek, tehát kisebb mint egy elemi részecske átmérője és nincs nála rövidebb időtartam, amit mérni lehetne.
Az univerzumunk jelenlegi tudás alapján leginkább egy fekete lyukra hasonlít, de ez egy kicsit trükkös, mert 4 dimenzióban kéne gondolkodni.
Arra a kérdésre, hogy mi az az ősrobbanás, az a jelenlegi válasz, hogy a kvantumvákuum egy kis térfogatában rendkívül nagy energia koncentrálódott, amely elindította az univerzumunk növekedését. Ez a növekedés nem más, mint az univerzumunk terének a tágulása. A benne létező fizikai törvények aszerint alakultak, hogy mekkora energia és milyen energia került bele, de ezek a kezdeti feltételek más létrejövő univerzumokban másak lehetnek, ha vannak.
Megtévesztő a robbanás kifejezés a nevében, mert igazából nem olyan robbanás, mint egy bomba robbanása, mert nem az univerzumban lévő anyag halad egymástól távolabb, hanem a köztük levő tér tágul fénysebességnél gyorsabban (a térre nem vonatkozik a fénysebesség korlátja), amely tér látszólag antigravitációs tér. Az antigravitáció viszont nem bizonyított, tehát azon vannak, hogy ennek a tágulásnak valamilyen magyarázatot adjanak. Ez a sötét energia kutatás.
A fénysebességnél gyorsabb tágulást ahhoz lehet hasonlítani, mint amikor 2 lézersugarat úgy állítunk be hogy metszék egymást és az egyik lézert akár kis sebességgel elforgatva az történik, hogy ez a metszéspont fény sebességnél gyorsabban fog "haladni" Tehát nem mozog a metszéspont, hanem terjed az elektromágneses kölcsönhatásban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!